DOMŮ       POSTŘEHY       ČLÁNKY       SRANDIČKY       VTIPY       OBRÁZKY       MULTIMÉDIA       EDITORAL  


s r a n d i č k y
celkem: 155 příspěvků
naposledy: 26. března 2014


Slovníček personalistů

Práce v mladém kolektivu - Kolem vás to bude samý mladý zmrd.

Časová nezávislost - Budete makat od rána do večera a přesčasy se nebudou proplácet.

Motivační program - Jednou za rok se pojede na školení, kde vás budou svými "radami" terorizovat lidé, kteří o problematice neví zhola nic.

Specialista - Člověk, který provádí kolem dokola opakující se jednotvárnou činnost tak dlouho, až zblbne a začne ji dělat automaticky a podvědomě. Díky tomu ji dokonale zvládne. (Viz Charlie Chaplin a jeho film Moderní doba.)

Koordinátor - Člověk, který běhá po nějakém velkém prostranství (hala, market, staveniště...) a křičí na ostatní pracovníky věty typu: "Kurva, dělej, tohle mělo být hotový už včera!" Synonymum pro funkci "poháněč oslů".

Manažer - Všechny profese, které nejsou specialistou ani koordinátorem.

Nadprůměrné ohodnocení - Plat na celostátním průměru

Ohodnocení závislé na výkonu - Procenta z prodaného zboží, zpracovaných zakázek, zisku firmy/pobočky apod. Pokud subjekt nebude vydělávat, případně veškeré příjmy spotřebuje vedení na nakupování mobilních telefonů s barevnými displeji a funkcemi MMS, GPS, GPRS, HSCSD, VRT, PRD a SMRT a stříbrných oktávek 4x4 v kombíku a "tédéíčku" (případně i něčeho dražšího), nepřinesete domů vůbec žádné peníze.

Jazykové dovednosti - Buď fakt, že umíte nadřízenému manažerovi nebo koordinátorovi vylízat prdel nebo že zvládáte nejméně šest světových jazyků a nemáte potřebu se v nich dále vzdělávat.

Osobní odpovědnost - Obětní beránek, který to odskáče, až se stane průser.

Cévéčko, C.V., sí ví, sívíčko - Papír, na kterém méně emotivně popíšete, kde už s vámi jak vyjebali. Je v principu jedno, co do sívíčka napíšete, protože to nikdo nečte. Důležité je, zda je vytištěné správným typem písma na dostatečně kvalitním papíru správnou tiskárnou a je dostatečně barevný.

Flexibilita - schopnost dělat každý den něco jiného podle toho, jak vám vedení neustále mění zadání úkolu. Děje se tak proto, že samo neví, co chce. A to i za předpokladu, že se jedná o muže.

Obchodně technický zástupce - Dealer

Marketér - Dealer

Marketingový konzultant - Dealer

Manažerka úklidu - Uklízečka

Front office manager - Hajzlbába

Manager pro direct mailing - Roznašeč letáků do schránek.

Přidáno 6.12.2006


Designed and powered by  Elfkam  © 2001 - 2007