DOMŮ       POSTŘEHY       ČLÁNKY       SRANDIČKY       VTIPY       OBRÁZKY       MULTIMÉDIA       EDITORAL  


p o s t ř e h y
celkem: 68 příspěvků
naposledy: 26. března 2014


Jsme posedlí pokrytím

    Každý si asi všiml mohutné reklamní kampaně nejmladšího českého mobilního operátora - Oskara. Hlásá, že je "posledlý pokrytím". Zjevně nám tím chce říct, že rozšiřuje svůj signál a služby i do těch nejzapadlejších koutů naší republiky. Ale to znamená stavbu nových vysílačů mobilní sítě, takzvaných BTS (z anglického Base Transciever Station).
    Tyto vysílače jsou prakticky obyčejné antény s řídící jednotkou umístěnou obvykle v nějaké skříni hned vedle. Tyto antény je však dobré instalovat na co nevyšší místa, aby se signál mobilní sítě šířil co nejlépe a nejdále a zákazníci měli co nejvíc ze života (viz slova Eurotelu). Na kolejích Technické univerzity v Liberci na Harcově jsou pro to skvělé podmínky. Výhled přes půl Liberce ze šesti bloků se stále volnou střechou pro montáž. A také jsou tyto budovy prakticky jedinou stavbou s tak výborným výhledem. Čekal jsem, kdy se zde objeví nějaká anténa. Do toho reklamní kampaň Oskara.
    A opravdu se tak stalo. Dva dny zde dělníci umísťovali trubkový rám na střechu bloku C. A dnes (úterý 25. května 2004) zde zaparkoval velký (hodně velký) jeřáb a technici se jali montovat řídíci jednotku a antény vysílače. A já měl to štěstí, že mi byl zapůjčen foťák, a vy máte to štěstí, že vidíte fotky :-D

Tento slogan zná asi každý.

Ale není to jen slogan.

'Drobeček'

...s lidmi pro srovnání

umísťování BTS

Technici upevňují antény.

řídící jednotka vysílače

Přidáno 25.5.2004


Designed and powered by  Elfkam  © 2001 - 2007