DOMŮ       POSTŘEHY       ČLÁNKY       SRANDIČKY       VTIPY       OBRÁZKY       MULTIMÉDIA       EDITORAL  


p o s t ř e h y
celkem: 68 příspěvků
naposledy: 26. března 2014


Muzejní noc

    Během května a června probíhala v muzeech po celé ČR velmi zajímavá akce s názvem "Muzejní noc". Jak asi z názvu sami vytušíte, jednalo se o zpřístupnění muzeí v nočních hodinách (cca od 19:00 do 02:00 hodin), často spojené s působivým nasvícením. Aby toho nebylo málo, celá akce byla zpestřena pestrým doprovodným programem, který obvykle tématicky odpovídal danému typu muzea. (Tj. kupříkladu ve vojenském jste si mohli osahat dobové i současné zbraně, vlastivědné mělo různé dobové scénky atp.)
    Osobně jsem se dozvěděl o této akci tak trochu náhodou a vzhledem k tomu, že jsem ji posléze zhodnotil jako velmi velmi dobrou, mě trochu mrzí, že nebyla více propagována. Čímž ale rozhodně nechci říci, že by zájem veřejnosti byl nějaký tristní. To právě naopak. Účastnil jsem se Muzejní noci v Praze a v České Lípě a musím říci, že lidí se dostavilo velmi mnoho. (V každém městě počet adekvátní jeho velikosti samozřejmě.)
    Také mě trochu zamrzel přístup k financím. Samozřejmě účelem akce bylo ukázat, jaké kvalitní expozice u nás máme, a tak posléze nalákat další návštěvníky během roku. Tudíž symbolické či žádné vstupné bylo logickým krokem. Na druhou stranu si myslím, že mezi účastníky Muzejní noci by se našlo mnoho takových, kteří by rádi nějaký ten peníz dali. Ale i kdyby chtěli, neměli možnost. Ani obligátní kasička s nápisem "dobrovolné vstupné" se nikde nevyskytla. Škoda. Pochybuji totiž, že instituce jako jsou muzea mají peněz nazbyt...
    Nicméně i přes drobné výtky mohu naprosto upřímně tuto akci každému člověku, který nechodí spát se slepicema. Letos to tedy již nestihnete, ale pevně věřím, že již potřetí přoběhlá akce neupadne v zapomění a příští červen se zase pár večerů nevyspíme...stojí to za to. (Mimochodem, více informací naleznete na www.muzejninoc.cz).

Muzejní noc v České Lípě - vystoupení dětského tanečního kroužku

Muzejní noc v České Lípě - vystoupení šermířů

Muzejní noc v České Lípě - okresní vlastivědné muzeum Česká Lípa

Přidáno 2.7.2006


Designed and powered by  Elfkam  © 2001 - 2007