DOMŮ       POSTŘEHY       ČLÁNKY       SRANDIČKY       VTIPY       OBRÁZKY       MULTIMÉDIA       EDITORAL  


p o s t ř e h y
celkem: 68 příspěvků
naposledy: 26. března 2014


Ježíšek stále vede

    Mnozí pesimisté čím dál hlasitěji naříkají, že tradiční symbol českých Vánoc - mnoha tajemstvími opředeného Ježíška - pomalu ale jistě vytlačuje bodrý americký červenobílý ovšem v našem prostředí značně kýčovitý chlapík - Santa Claus. Ne, že bych těmto hlasům věřil...vždyť když českého ducha nezničila století německé nadvlády, těžko to zvládne za pár let banda hamburgrářů. Nicméně letos jsem si díky dílu mého kamaráda PHP-maniaka carnera a jeho grafickému znázornění návštěvnosti i mnou oblíbeného serveru XChat.cz mohl přesvědčit, že pesimisté se hluboce mýlí.
    Níže vidíte dva grafy. První zobrazuje vývoj návštěvnosti v "průměrném" dnu. Pokud kouknete na carnerův web (viz link výše), prakticky jiný obrázek tam neuvidíte. Druhý graf pak znázorňuje návštěvnost právě 24. prosince. Markantní propad v době, kdy normálně bývá špička návštěvnosti (kolem 21té hodiny), jasně znázorňuje, že Ježíšek je v českých domácnostech stále jako doma. (Pro neznalé faktů připomínám, že Santa Claus "přináší dárky" komínem až během noci - rozbalují se posléze druhý den ráno.)
    Krom toho nám graf trochu odkrývá něco z Ježíškova tajemství. Jeho podobu z něj sice nevyčtete, avšak je jasně vidět, že "průměrný český Ježíšek" přináší dárky zhruba v 20:00 hodin.Přidáno 29.12.2005


Designed and powered by  Elfkam  © 2001 - 2007