DOMŮ       POSTŘEHY       ČLÁNKY       SRANDIČKY       VTIPY       OBRÁZKY       MULTIMÉDIA       EDITORAL  


p o s t ř e h ycelkem: 68 příspěvků
naposledy: 26. března 2014


Český Krumlov

    Sice je to pomalu drzost se ještě teď, počátkem jara, vracet k uplynulé letní dovolené, ale přeci jen tak učiním. Mám totiž pocit dluhu, že jsem stále ještě nepochválil vše, co jsem pochválit chtěl. Takže alespoň ve stručnosti...
    Jak jste jistě z nadpisu poznali, chci upozornit na další nádherné město naší republiky - jihočeský Český Krumlov. Kdo totiž tvrdí, že Praha je nejkrásnější město Evropy s mnoha starobylými památkami, dává tím na vědomí fakt, že ještě nebyl v Českém Krumlově. Krásné romanticky-historické jádro města obtékané řeku (i s vodáky), nádherný zámek (i s medvědy) a mnoho památek i nádherných zákoutí (i bez německých turistů)... Těžko všechno popsat, takže doporučím spíše zkouknout obrázky a zejména pak Český Krumlov navštívit. Rozhodně to stojí za to.
    Pokud se bojíte, že díky turistické atraktivitě tohoto města se za výlet tam nedoplatíte, vězte, že valná většina toho, co je v Českém Krumlově k vidění, je k vidění zadarmo. A nějaký ten (sice ne pravda úplně lidový) peníz za vstupné na zámek už člověk přežije. A co se ostatních služeb týče, tak zde platí to samé co v Praze (i jiných turistických centrech). Stačí odběhnout pár metrů z nejprofláklejší trasy a ceny se rázem promění na naprosto přijatelné.

Kostel sv. Víta a vltavský jez

Centrum města stojí na ostrohu Vltavy

Zámek

Zámecká věž

Centrum města ze zámecké věže

Jez pod zámkem je oblíbené místo vodáků

Zámecký park - fontána

Zámečtí medvědi

Zámečtí medvědi

Přidáno 7.3.2007


Designed and powered by  Elfkam  © 2001 - 2007