DOMŮ       POSTŘEHY       ČLÁNKY       SRANDIČKY       VTIPY       OBRÁZKY       MULTIMÉDIA       EDITORAL  


e d i t o r a l


Informace o webu

Velikost a aktualizace
iNFINITY.net nyní tvoří 1 souborů o celkové velikosti 1, poslední aktualizace byla provedena 2

Použité technologie
iNFINITY.net využívá technologie XHTML 1.0 Strict a CSS level 2. Vzhled je utvořen částečně pomocí tabulek, částečně pomocí <div> tagů definovaných v CSS souboru. Stránky odpovídají specifikacím konsorcia W3C a to jak pro XTML, tak pro CSS. Dynamické prvky zajišťují jednak skritpy jazyku JavaScript 1.0, hlavně pak ale websystém napsaný v jazyku PHP 4.

Tvůrci a přispěvatelé
iNFINITY.net vytváří jeden člověk - Aleš (Elfkam). S grafikou pomohl Pepa (Random), ohledně PHP radí čas od času Radovan (Carnero). Příspěvky jsou pak sesbírané (nejen) po internetu nebo z e-mailů zaslaných přispěvateli. Mezi nejpilnější patří Jarda (Roddick), Radek (dunadan), Martin A., Petr, Radovan (Carnero) a Jakub (Lithius.di.Alumini).

Podporované prohlížeče a rozlišení
iNFINITY.net se korektně zobrazuje ve všech běžných prohlížečích (Microsoft Internet Explorer, Mozilla, Firefox, Opera, Netscape a Lynx) a jejich modifikacích při minimálním rozlišení 800x600x16bit. Horní hranice rozlišení teoreticky neexistuje, nejvyšší testované bylo 1600x1200x32bit. Při nižších rozlišeních sice stránky nevypadají jak mají, avšak na jejich funkčnost to nemá vliv. Úspěšně fungovaly i při testu na PDA MS Pocket PC s rozlišením 320x240x16bit či na několika různých mobilních telefonech s rozlišením od (120x100x8bit).

Využitý software a literatura
iNFINITY.net je vytvářena pomocí programů Servant Salamander 2.5 (správa souborů), IrfanView 3.98 (úprava a konverze obrázků), MS Paint 5.0 (tvorba jednoduchých grafických prvků), Adobe Photoshop 9.0 CS2 (úprava obrázků, tvorba složitější grafiky), PSPad 4.5.1 (editor HTML stránek a PHP skriptů) a BRS WebWeawer 1.25. Inspiraci a rady hledám v knihách HTML - tvorba dokonalých WWW stránek (Jiří Kosek), PHP - tvorba interaktivních internetových aplikací (Jiří Kosek), JavaScript - efektivní nástroj oživení WWW stránek (Slavoj Písek) a na internetových stránkách www.kosek.cz (Jiří Kosek), www.w3c.org (Konsorcium W3C).

Počítače a připojení
iNFINITY.net vzniká na počítači s procesorem Athlon 2200+ s 1 GB RAM a 19" LCD monitorem Samsung. Připojení k internetu je realizováno buď akademickou sítí s maximální přenosovou rychlostí 1Gbit/s, nebo ADSL linkou s maximální rychlostí 3072/256kbit/s. Doména Elfkam.net hostuje na serverech firmy THINline interactive, s.r.o. (www.cesky-hosting.cz) s konektivitou 1Gbit/s (ČR) resp. 100Mbit/s (zahraničí) a neomezeným datovým tokem.
Designed and powered by  Elfkam  © 2001 - 2007