DOMŮ       POSTŘEHY       ČLÁNKY       SRANDIČKY       VTIPY       OBRÁZKY       MULTIMÉDIA       EDITORAL  


č l á n k y
celkem: 94 článků
naposledy: 26. března 2014


Zajímavosti XII

Faraón se proboural sousedovi do kuchyně
S velikostí svého bytu nebyl spokojen jeden obyvatel francouzského města Metz. Svou situaci se rozhodl vyřešit velmi jednoduše. Vzal majzlík a prosekal se k sousedovi. Když ho překvapený soused objevil u sebe kuchyni, chtěl ho k odchodu přimět po dobrém. Uzurpátor se ale nedal, a tak musela situaci řešit policie. I ti měli s vyklizením zabraných místností problémy, protože muž tvrdil, že byt je jeho. Je prý totiž faraón a svou pyramidu nebude opouštět. Poslední slovo tak měl psychiatr.

Duch vyděsil statistiky
Studenti statistiky na univerzitě v Dillí si vymohli neplánované prázdniny, když na školních chodbách podle jejich tvrzení začal strašit duch. Mělo jít o duši zemřelého spolužáka, která nenašla po smrti pokoje, a tak do svých živých kamarádů vráží na schodech, klepe jim na zem popel z cigaret a šíří vůni kolínské. Právě podle ní svého mrtvého spolužáka poznali. Strach se po škole rozšířil natolik, že vedení školy raději ustoupilo a vyhlásilo volno.

Proč to, sakra, neletí?
Jednoho krásného dubnového odpoledne přistál na letišti v Massachusetts malý soukromý letoun. Jeho pilot přiletěl oslavovat s kamarády. Před odchodem ještě speciálním zámkem zajistil páčku přívodu paliva do motoru. Bez jejího odjištění nemohl nikdo s letounem odletět. Motor mohl běžet jen pár okamžiků, než spotřeboval palivo, které zbylo v přívodním potrubí. Oslava se velmi vydařila. Pilot se pozdě večer v podroušeném stavu dopotácel ke svému letadlu, zasunul klíčky do zapalování, odstartoval a prudce se vznesl. Zámek přívodu paliva ale zapomněl odemknout. Asi ve stometrové výšce začal motor vynechávat. K dovršení celé smůly měl klíč od zámku paliva na stejném kroužku jako klíč V zapalování. Dvojí přendání klíčů nestihl.

Zvonění mobilu, co zvětšuje prsa
Tisíce Japonek si nyní stahují z internetu speciální vyzvánění, které vymyslel Hideto Tomabeči. Vyzvánění podle svého vynálezce prý zvětšuje poprsí. Oním mechanismem, který vše způsobuje, je "vymývání mozku". Určité zvuky prý vedou k bezděčným pohybům a reakcím těla. Zázračným účinkům uvěřilo už minimálně deset tisíc zákaznic, které za zvonění zaplatily a nyní doufají, že jim někdo zavolá.

Televizorem málem zabil sousedy
Dvě oběti na životech měl málem fotbalový zápas mezi Rumunskem a Českou republikou. Třiačtyřicetiletý fotbalový fanoušek v rumunském městě Pašcani byl totiž natolik rozladěn hrou rumunského týmu, že popadl televizní přijímač a vyhodil ho z okna. Jen o několik centimetrů přitom minul své dva sousedy o patro níž, kteří na balkóně rovněž sledovali zápas. Když se probrali z šoku a dozvěděli se důvod, proč se jejich soused televize zbavil, přestali mu vyhrožovat smrtí a svorně si zanadávali na rumunské fotbalisty.

Jak na pojišťováka
Třiadvacetiletý Andreas byl v lednu 2002 nalezen mrtvý v kaluži krve nedaleko jedné italské dálnice. Vykrvácel z nohy, kterou mu někdo uřízl motorovou pilou. Policie nejdříve považovala celý případ za útok brutálního sadisty. Teprve důkladné vyšetřování zjistilo, že celou věc vymyslel sám Andreas. Přemluvil svého bratrance, aby mu nohu pod kolenem uřízl a on tak za trvalou invaliditu získal více než milion dolarů ze životní pojistky.

Milování za policejní asistence
Vášnivou kopulaci zakončenou příchodem policie okusila milenecká dvojice z Londýna. Veském bytě se totiž natolik oddali vášni, že si nevšimli mobilního telefonu v posteli. Co čert nechtěl, podařilo se jim třikrát za sebou stisknout devítku a zavolat na policii. Konstábl, který měl službu na ústředně, zaslechl z telefonu jen podivné zvuky a výkřiky a domníval se, že jde o nějaký zápas. Telefon proto nechal lokalizovat a poslal na místo hlídku. Té musel pár všechno vysvětlit.

Za půjčení mobilu deset dní v lapáku
Deset dní za mřížemi si nechtěně vysloužil Sergio Bernia ze severní Itálie, který si v baru půjčil mobil. Chtěl zavolat příbuzným a došla mu baterie v jeho vlastním. Vybral si ale špatného člověka, od kterého si půjčil. Mobil totiž patřil drogovému dealerovi, po kterém šla policie. Podle vytočeného čísla nejdříve policisté našli matku smolaře a potom ho zadrželi pro podezření z toho, že také patří k drogovým gangsterům. Teprve později se celé nedorozumění vysvětlilo.

Tetřev hlušec
Pětadvacetiletý Brazilec doplatil 26. prosince 1997 na svou oblibu v poslouchání walkmanu při jízdě na kole. Marcelo se právě vracel z výletu a zkracoval si cestu přes místní letiště. Na ranveji ho smetlo přistávající letadlo, které kvůli hlasité hudbě ze sluchátek neslyšel.

Řeholní soulož na letišti
V šoku byla letištní policie, když na popud pohoršených okolojdoucích kontrolovala zaparkované auto na parkovišti u letiště v Lilongwe v africkém Malawi. Místní si totiž povšimli, že automobil se rytmicky kymácí a vycházejí z něj vzrušené sténání a funění. Policejní hlídka přistihla třiačtyřicetiletého opata s šestadvacetiletou jeptiškou ve velmi jednoznačné pozici. Jelikož ale oba služebníci boží nad svým politováníhodným skutkem projevili lítost, bylo jim odpuštěno. Nikoliv však Bohem, ale místním soudcem, který jim za veřejné pohoršení vyměřil jen podmíněný trest.

Stripshow v lapáku
Pořádným odvazem se rozhodl narušit vězeňskou šeď a nudu vězeň jednoho norského nápravného zařízení, když se svolením vedení vězení chystal kulturní večer. Z objednané a předem oznámené a schválené tanečnice se ale vyklubala profesionální striptérka, která na vězňům a přihlížejícím dozorcům předvedla kompletní číslo. Spokojenost byla veliké jak mezi vězni, tak i mezi dozorci, protože proti nepovolenému programu zasáhli až na jeho samém konci.

Zabijačka po maďarsku
Dva farmáři přišli o život a jeden byl vážně zraněn při tradiční předvánoční maďarské zabijačce. Tři exekutoři přistoupili k praseti s podomácku vyrobeným elektrickým omračovačem. Jeden z nich si v zacházení s vlastním vynálezem nepočínal příliš šikovně, protože elektrickým proudem zasáhl a usmrtil sám sebe. Když to viděl druhý, dostal infarkt a následoval kamaráda na onen svět. Třetí utrpěl elektrický šok když se pokoušel smrtící nástroj vytáhnout ze zásuvky a skončil v nemocnici. Prase zabijačku přežilo ve zdraví.

Oko za oko, do nosu za plastiku
Sedmadvacetiletý mladý muž z Belgie, který si velmi zakládal na svém zevnějšku, podstoupil plastickou operaci, kterou si podle svých slov chtěl drobně zdokonalit tvar nosu. Výsledek operace ho ale poněkud neuspokojil, protože po zahojení se mu zdál naopak horší a chtěl u doktora jeho práci reklamovat. Když s námitkami neuspěl, rozbil nos chirurgovi.

Sado-maso ukončili hasiči
Nečekané překvapení čekalo hasiče v hornorakouském městě Linec, kteří byli povoláni k naléhavému případu. Z nahlášeného člověka v nouzi byl nakonec sexuálně neukojený masochista, který si objednal prostitutku, aby mu udělala dobře. Celý akt proběhl k oboustranné spokojenosti, po jeho skončení ale lehká žena nemohla najít klíče od pout, které mu předtím nasadila. Sexuální radovánky tak ukončila až hasičská jednotka se speciálními nůžkami.

Uvítání
Čtyřicetiletý Nor postřelil šest svých přátel, když mu šli gratulovat k narozeninám. Muž se náhodou dozvěděl, že jeho přátelé jej chtějí překvapit, a tak se rozhodl, že překvapí on je. Schoval se s brokovnicí za stromy a když se třicet gratulantů blížilo, vystřelil do vzduchu, aby je polekal. Když pak vycházel se své skrýše, zakopl, nedopatřením stiskl spoušť a z brokovnice vyšla další rána. Jedna žena utrpěla těžké zranění nohou a dalších pět lidí bylo zraněno lehce. Do nemocnice byl nakonec spolu se šesti zraněnými dopraven i nešťastný střelec, který se dostal do hlubokého šoku.

Pojízdné prostitutky
Švýcarské prostitutky vymyslely novou metodu, jak prchat před policejními hlídkami. Několik desítek z nich, podnikajících ve městě Basilej, už "šlape" na kolečkových bruslích. Nápad se pravděpodobně osvědčil, protože sama policie přiznává, že počet takto pojízdných prostitutek den ode dne roste. Možná se tedy v Basileji, v rámci boje proti zločinnosti, dočkají i strážníků na bruslích.

Smrad, co probudí i mrtvého Velké překvapení zažil zaměstnanec jedné pohřební služby v Novém Mexiku. Když začal chystat na pohřeb tělo právě přivezeného čtyřiadevadesátiletého muže, začal sám od sebe dýchat, posadil se stěžoval si na neuvěřitelný zápach kolem. Hrobníci přivolali záchrannou službu, která muže přepravila zpět do nemocnice. Ještě ten den byl ovšem zpět. Podruhé už ho zápach z věčného spánku nevyrušil.

Povolenka do putyky
Větší míra kontroly nyní hrozí milovníkům ohnivé vody v indickém státě Bihár. Tamější ženská organizace, Bihárská ženská komise, totiž prosazuje zákon, že všichni muži musejí mít k návštěvě hospody písemné povolení od manželky. Porušení zákona by pro spiťara znamenalo tříleté vězení.
Smradem proti králíkům
Belgičtí fotbalisté z klubu klubu Cercle Oedelem mají velké problémy s králíky, kteří jim ničí trávník na hřišti. Aby se vetřelců zbavili, začali schraňovat silně staré smradlavé boty od obyvatel celého městečka a rozmisťovat je budou u děr na hrací ploše. Na nápad přišel jeden z fotbalistů u kamaráda, který takto vyhnal králíky ze své zahrady. Otázkou zůstává, co udělá voňavé hřiště s návštěvností na zápasech.

Kravinci proti qayům
V sousedním Holandsku zase originálně vyřešili, co s homosexuály v zeleni. Obyvatelé města Spaarnwoude si už dlouhou dobu stěžovali na necudné praktiky gayů scházejících se v městském parku. Radnice proto do parku nechala vypustit stádo dobytka a doufá, že zatímco procházejícím se počestným občanům nebude pasoucí se dobytek vadit, ty ostatní odradí kravince na trávníku.

Dva měsíce si nevšimli mrtvoly
Více než dva měsíce ležel mrtvý člověk bez povšimnutí na chodníku frekventované ulice v japonské Ósace. Sedmdesátiletý muž zemřel v říjnu nedaleko nejnavštěvovanějších obchodů v centru města a jeho smrt nahlásil až v prosinci projíždějící taxikář. Kolem rozkládajícího se těla přitom podle policie prošlo denně až milión chodců.

Dva dny seděl mrtvý v kanceláři
Šedesátiletý vrchní inspektor helsinského daňového úřadu seděl dva dny za stolem ve své kanceláři mrtev, aniž by si toho někdo z jeho kolegů všiml. Příčina smrti daňového úředníka nebyla oznámena, podle lékařů ale byl mrtvý nejméně dva dny. Život kolem něj však běžel dál a mrtvola byla nalezena až ve čtvrtek. Zaměstnavatel na vysvětlenou uvedl, že inspektor pracoval zcela samostatně a při své činnosti se často pohyboval mimo úřad, takže ho nikdo nepostrádal.

Zásahovka zneškodnila filmaře
Přílišná horlivost policie může být na škodu. Na vlastní kůži to pocítil srbský filmový štáb, který chtěl ve městě Novi sad natočit scénu s přepadením banky. Jakmile si ale herci nasadili kukly, obklíčila filmový štáb asi třicítka po zuby ozbrojených policistů ze zásahové jednotky a filmaře během několika sekund zneškodnila a zatkla. Po vysvětlení celého nedorozumění policie ani na okamžik neuvažovala o omluvě: Producent dostal přísné pokárání za to, že natáčení neohlásil několik dní předem.

Lupiči očesali policajty na výletě
Z ostudy kabát má šestačtyřicet brazilských policistů, kteří se ve volném čase hromadně vypravili na fotbal. Jejich autobus cestou přepadl čtyřčlenný gang a důkladně je očesal. Strážníci totiž byli v civilu a ani jeden u sebe neměl zbraň. Pro lupiče se tak stali velmi snadnou kořistí. Přišli o značkové sportovní oblečení, mobilní telefony, kameru, o šperky, dokonce i o boty, ale v konečném výsledku také o čest, protože o celé ostudě podrobně informovala tamější média.

Šprti v knihovně
Osm studentů prvního ročníku na univerzitě v Tennessee se rozhodlo navštívit knihovnu po zavírací době. Dovnitř se rozhodli dostat otvorem pro špinavé prádlo. Když do něj první ze študáků vlezl, zjistil, že otvor nebyl určen na špinavé prádlo, ale na odpadky. K dovršení jeho smůly byl vybaven drtičem odpadu. Do budovy knihovny se dostal. Po kouskách.

Nehceš tripa, poldo?
Nečekaný úspěch si připsala španělská policejní hlídka, když kontrolovala dodržování zavírací doby jedné diskotéky v Katalánsku. Na špatnou znalost španělských policejních uniforem totiž v tu chvíli doplatil začínající dealer kokainu z Francie. Nevšiml si, že drogu nabízí mužům zákona, a tak místo tučné sumy za balíček dostal náramky a putoval do cely.

Venčil hada a vyklidil pláž
Náruživý herpetolog, který se rozhodl svému hroznýšovi dopřát trochu lenošení ve vyhřátém písku, způsobil paniku na italské pláži. Třicetiletý Turíňan si přinesl hada v batohu a položil ho vedle sebe. Během několika minut byla pláž prázdná. Tedy až na blížicí se policejní hlídku, která ale muže nechala na pokoji, protože na hada měl povolení k chovu exotických zvířat.

Vysypal se s prádlem
Sedmašedesátiletý uklízeč jednoho chicagského hotelu přišel o život v šachtě pro špinavé prádlo. Do šachty se snažil dostat objemný balík špinavého prádla. Ten se ve stísněném prostoru vzpříčil, Jian se do něj pořádně opřel a zahučel tam za ním. Ten den dostal na starost dvacáté patro.

Zuřivá kočka zastavila letadlo
Letadlo společnosti SN Brussels Airlines na lince mezi Vídní a Bruselem muselo nouzově přistát poté, co jedné cestující utekla z přepravky kočka a začala řádit. Zuřivé zvíře proniklo až do pilotní kabiny, kde zaútočilo na druhého pilota. Posádce se nakonec podařilo v bezpečí přistát. Policie rozjela důkladné vyšetřování.

Králík podpálil kriketový klub
Kriketový klub v západobritském Wiltshiru vyhořel kvůli králíkovi. Členové klubu začali na zahradě pálit větve. Z hořící hromady po několika minutách vyběhl králík s jiskrou v kožichu a vběhl do kůlny s vybavením. Ta lehla popelem. Škodu hasiči vyčíslili v přepočtu na tři miliony korun.

Vyloupená hamburgerárna
Dva manažeři firmy Burger King se rozhodli vyloupit vlastní restauraci. Dvaadvacetiletá Lisa a její čtyřiatřicetiletý komplic vymysleli na jeden večer velmi rafinovaný plán, ve kterém měla Lisa sehrát roli oběti svázané v mrazáku. Její komplic podpálil odpadkový koš a utekl z penězi. Hasiči, kteří měli spolupachatelku "osvobodit," ale ten večer nedorazili. Plechový koš na kachlíčkované podlaze totiž velmi špatně hořel. Požár vypukl až ráno, když se nic netušící kolegové, kteří přišli do práce, snažili odvětrat tu trochu kouře. Potom teprve došlo ke slavnému osvobození. Jenže Lisa už v tu dobu byla zamražená.

Vteřinové lepidlo upevnilo partnerský vztah
Neobvyklou metodu zvolil Němec zadržený ve Španělsku, aby zabránil vydání do své vlasti. Devětatřicetiletého muže, na kterého vydala německá policie zatykač pro podezření z kuplířství, dopadla španělská policie a umístila do vydávací vazby. Když ho navštívila snoubenka, vytáhl z kapsy vteřinové lepidlo a přilepil se k ní. Dozorcům pak nezbylo nic jiného, než slepené snoubence dopravit do nemocnice. Uwe Krone je prý nevinný a chtěl upozornit na donebevolající nespravedlnost.

Odsouzeni k sňatku
Uzavření manželství zvolila jako trest bangladéšská policie pro milence, kteří se v hotelu oddávali svým vášním, aniž by byli svoji. Ve velmi konzervativní islámské zemi totiž platí pravidlo, že na jednom pokoji se mohou ubytovat muž a žena pouze pokud jsou manželé. Milenecká dvojice se jako manželský pár skutečně zapsala, ale našla se dobrá duše a na udání si pro zamilovaný pár došla policie a odvezla je na stanici. Tam jim dala na vybranou: buď se okamžitě vezmou, anebo bude muž obviněn ze znásilnění. Milenci souhlasili, a tak si další policejní anton dojel pro jejich rodiče a sňatek byl uzavřen před zraky službu konajících strážníků.

Vidím ho na něj!
K soudu už nedorazí dva Australané, kteří se na konci roku 2000 vypravili do kempu, aby zavraždili majitele jednoho z karavanů. Díky tmě na místě činu se přepadenému podařilo bez zranění uprchnout. Pachatelé ale potmě ztratili orientaci a navzájem se probodli. Jeden zemřel na místě, druhý skončil v nemocnici.

Polička ze stradivárek
Vzácné housle z roku 1684, které byly ukradeny losangeleské filharmonii, se podařilo najít na ulici mezi odpadky. Šťastná nálezkyně si ale nejdřív neuvědomila, co drží v ruce, a tak vzácný nástroj donesla domů a poprosila přítele-truhláře, aby jí z houslí udělal přihrádku na kompaktní disky. Naštěstí ještě předtím, než se k tomu dostal, uviděla v televizi pátrací relaci a přišla na to, co doma má.

Azylanti překvapili nudisty a naopak
Nečekaného uvítání v Evropě se dostalo dvaačtyřiceti uprchlíkům z Afriky, kteří se přeplavili přes Středozemní moře a přistáli u břehů na jihu Španělska. Běženci totiž nepřistáli v noci, jako většinou, ale přes den a navíc uprostřed zaplněné nudistické pláže. Pro azylanty většinou z muslimských zemí musely být zástupy naháčů skutečně kulturním šokem.

Smrtelná dávka vlasů
Sedmnáctiletá Rachel byla v lednu 1999 převezena s prudkými bolestmi břicha do nemocnice v Dorsetu v Anglii. Lékaři, kteří ji neúspěšně operovali, našli v jejím žaludku chuchvalec vlasů o velikosti fotbalového míče. Kadeřnická učednice totiž ráda pro uklidnění žvýkala konečky vlasů. Nevěděla, že lidský žaludek vlasy nezvládne a hromadí se v něm.
Sexuální násilník vyhrál přes čtvrt miliardy
Pozoruhodný vrtoch předvedla štěstěna v britské loterii. Sedm milionů liber totiž vyhrál dvaapadesátiletý vězeň, který si odpykává doživotní trest za sexuální násilí. Los si koupil na krátkodobé vycházce. Recidivista teď může přemýšlet nad tím, za co závratnou sumu v přepočtu více než tří set milionů korun za zdmi vězení utratí.

Měděná roura
Jeden Angličan v těžké sociální situaci se vloupal do domu určeného k demolici, aby se podíval, není-li tam něco, co by se dalo dát do sběru. Jeho oči padly na parádní kousek: Nádhernou masivní měděnou rouru. Protože ale neměl dost sil, aby ji vytrhl, došel si domů pro nůžky, kterými by ji ustřihl. Když se vrátil, ukázalo se, že roura nebyla roura, ale drát pod napětím jedenácti kilovoltů.

Žár lásky podpálil barák
Vyznání lásky za účasti hasičských sborů nechtěně zorganizoval zamilovaný mladík z východu Německa. V obýváku pečlivě poskládal stovky svíček do tvaru srdce a nápisu miluji tě a vyfotografoval. Než stačil fotografii v pracovně vytisknout, dům už neměl ani obývák, ani podkroví, ani střechu. Celková škoda způsobená požárem činí v přepočtu téměř dva miliony korun.

Nouzové přistání kvůli smradu
Požární čidla na palubě letadla společnosti British Airways spustila poplach při letu z Miami do Londýna. Stroj s více než třemi sty cestujícími na palubě nouzově tak přistál na letišti v Irsku. Kontrola zavazadlového prostoru pak odhalila, že příčinou poplachu je několik beden se zkaženým ovocem, jehož zápach aktivoval protipožární systém. Letadlo potom bezpečně doletělo k cíli. Smrdutý náklad zůstal Irům na letišti.

Kombajnistův klobouk
Jednadvacetiletý farmář z Kansasu na svém kombajnu na jaře 2002 spokojeně sklízel ozimou pšenici. Náhlý poryv větru mu z hlavy strhnul klobouk a odnesl ho kousek před kombajn. To mladého kovboje rozzlobilo. Aniž by zastavil, seskočil dolů a běžel pro něj. Svůj klobouk dostihl jen malý okamžik předtím, než jeho dostihly nože kombajnu.

Učenlivý Japonec ohrozil odlet
Snaha japonského turisty naučit se při výletu do Spojených států alespoň trochu anglicky způsobila horké chvilky ochraně letiště v Chicagu. Šedesátiletý Japonec se posadil do letadla a vytáhl notýsek, do kterého si napsal slovíčka, kterým nerozuměl a chtěl si je vyhledat ve slovníku. Muž sedící vedle mu ale koukal přes rameno a když zahlédl výraz "sebevražedná bomba", zalarmoval posádku letadla. Kapitán potom na ranveji otočil zpět a překvapeného turistu předal vyšetřovatelům.

Přidáno 27.5.2006
Převzato ze serveru
zabava.centrum.cz


Designed and powered by  Elfkam  © 2001 - 2007