DOMŮ       POSTŘEHY       ČLÁNKY       SRANDIČKY       VTIPY       OBRÁZKY       MULTIMÉDIA       EDITORAL  


č l á n k y
celkem: 94 článků
naposledy: 26. března 2014


Zajímavosti XI

Z prdele klika
Sedmašedesátiletou Britku Dorothy Fletcherová postihla na začátku výletu do Spojených států náhlá srdeční příhoda. Nepříjemná situace se odehrála na palubě letadla do USA, daleko od jakéhokoliv letiště. V tu chvíli ovšem zasáhl osud. Na otázku stevardky, zda je na palubě lékař, se přihlásilo patnáct kardiologů. Všichni shodou okolností cestovali na kongres srdečních specialistů do Baltimore.

Zdrogovaná učitelka vaření
Německé studentky nadrogovaly svou učitelku rodinné výchovy. Když bylo na pořadu výuky vaření pudingu, nasypaly do něj amfetamin. Pedagožka pak doplatila na své ochutnávání. Po zhodnocení hotových pudinků se začala třást. Lékaři jí museli odvézt do nemocnice. Tři studentky gymnázia teď zpytují svědomí. Na přemýšlení o nových žertících budou mít možná i pět let za mřížemi.

Šok na interně - brusinková krev
Silnou netrpělivost projevila důchodkyně z anglického Coventry, která čekala na operaci břicha. Když jí třikrát posunuli termín zákroku, zašla do místního supermarketu, kde koupila piškoty a brusinkový sirup. Doma z něj namíchala tekutinu podobnou krvi a kvůli nevolnosti zavolala sanitku. Když jí v nemocnici odebrali krev, nenápadně vyměnila zkumavku za brusinkový roztok. Lékaři byli výsledky krevních rozborů zděšeni a nařídili okamžitou operaci. Pracovní úraz
Jean-Baptiste Lully, slavný skladatel ze sedmnáctého století, který psal hudbu pro francouzské krále, zemřel na koncertu svého skladatelského kolegy. Hudba se mu tak líbila, že svou vycházkovou holí ťukal do taktu o zem. V hudební extázi si propíchl nohu a vykrvácel.

Prudící soused
K šílenství dohání každé vánoce své sousedy majitel jednoho domu v anglickém Sonningu. Každý rok totiž rozvíjí vánoční osvětlení svého domu a vůbec se neohlíží na míru dobrého vkusu. Sedmačtyřicetiletý inženýr tento rok utratil za osvětlení domu a za svítící figurky Santa Clausů v přepočtu téměř čtvrt milionu korun a další desítky tisíc investuje do elektrického proudu. Jeho sousedé si už zvykli na oslňující světlo v okolí, při kterém jde jen těžko spát, ale nehodlají si zvyknout na davy zvědavců, kteří se na sousedovo veledílo chodí dívat. Se stížnostmi, které podali na místní radnici, zatím neuspěli.

Alkoholik - rekordman
Už několikrát jsme v kuriozitách informovali o nejrůznějších alkoholických rekordech ať už s dobrým, či se špatným koncem. Všechny ale strčil do kapsy jeden lotyšský řidič, kterého zadržela dopravní policie. V krvi mu naměřila neuvěřitelných 7.22 promile alkoholu. Takové množství alkoholu se dosud nikomu nepodařilo přežít, natož za takového stavu řídit auto. Za smrtelnou koncentraci alkoholu totiž lékaři považují čtyři promile. Při takovém množství obvykle přichází zástava dýchání. Piják-rekordman ale lékařských pravidel nedbal a ze své extraopice se vyspal v místní nemocnici.

Šampión z kanclu
Dva kolegové se hádali před nadcházející olympiádou o tom, kdo vyhraje běh na 100 metrů. Aby své argumenty podpořili, rozhodli se uspořádat závod na pracovišti. Kanceláře měli ve 39. patře mrakodrapu. Jeden z nich si ale ten den nevzal své kontaktní čočky, proběhl cílem, nezabrzdil a proletěl skleněným oknem mrakodrapu. Závod bezpochyby vyhrál. Před dopadem na chodník měl prokazatelně rychlost přes 170 kilometrů za hodinu.

Za opilství dostal sedmnáct let
Čtyřiasedmdesátiletý Virldeen Redmon z  Indiany dostal rekordní trest za alkohol za volantem. Soud ve městě Anderson mu napařil 17 let odnětí svobody. Dopravní policisté ho totiž přistihli opilého při řízení už celkem více než čtyřistakrát. Poprvé ho chytili v roce 1947, jen pár hodin po úspěšném absolvování autoškoly. Během více než padesáti let už jednou za opilství seděl, řidičský průkaz mu odebrali dokonce celkem pětkrát.

Svatba náhradníků
Nečekané rozuzlení nabral internetový milostný románek, založený na lži. Jednasedmdesátiletý Číňan si při přihlašování do jedné internetové seznamky ubral patnáct let. Seznámil se se šedesátiosmiletou ženou, která si ovšem také pár let ubrala. A to rovnou dvacet. Když došlo na osobní setkání, oba se zastyděli a ve strachu z odhalení na rande poslali své děti. "Mladí" si všechno vysvětlili. Jenže navíc si nečekaně padli do oka a svatba je na spadnutí.

Omylem si vzal cizí ženu
Na nevýhody neprůhledného závoje při svatebním obřadu nikdy nezapomene indický novomanžel, který si kvůli tomu vzal úplně cizí ženu. Místní zvyklosti vyžadují, aby se snoubenci až do vyslovení "ano" nemohli vidět. Stačila hloupá shoda jmen dvou nevěst na hromadné svatbě a při odhalení závoje a novomanželském polibku přišel šok. Zpod závoje na něj vykoukl stejně překvapený obličej úplně cizí o dvacet let starší ženy. Zažije teď smutné líbánky. V Indii se totiž může zahájit rozvodové řízení až měsíc po svatbě.

Uprděl se k smrti
Brutální dieta a zavřené okno stály v roce 1993 život jednoho vegetariána, který si k večeři udělal fazole se zelím. Kombinace, která má za následek vznik jedovatého metanu v lidských střevech, udělala své. Muž zemřel ve spánku na otravu svými vlastními větry. Při otevírání bytu se přiotrávili ještě tři záchranáři. Jeden z nich musel být převezen do nemocnice.

Policie honí zloděje s paintballovými pistolemi
Nezvyklou pomůckou v boji proti zločinu se pro hanojské policisty stala paintballová pistole. Všudypřítomní zloději ve vietnamské metropoli se totiž lehce ztráceli v davu lidí, kol, mopedů a motocyklů, takže bylo velmi těžké je chytit. Nyní po nich střelí projektilem s barvou a označí si je. Nové opatření se, zdá se, osvědčilo; barvou totiž teď bude policie střílet i po řidičích, kteří nedodržují pravidla silničního provozu.

Galantní zloděj rozesílá květiny
Zloděj v jihočínském Kuan-čou, který se chtěl se svou obětí usmířit, jí totiž na udobřenou poslal jedenáct krásných růží. Přitom chvíli předtím nešťastné ženě vyrval z ruky kabelku, když se kolem ní přehnal na motorce. Napadená dáma jménem Ma krátce po krádeži poslala na svůj mobilní telefon, který měla v kabelce, textovou zprávu, v níž zloděje požádala, aby jí vrátil alespoň doklady a fotografii jejího přítele. Kriminálníkovi se zřejmě zželelo nebohé oběti a ozvalo se jeho svědomí. Vrátil jí nejen požadované předměty, ale navíc ještě přidal jedenáct rudých růží. Aby prokázal, jaký je dobrák, neopomněl se následně dívce telefonicky pochlubit, že ho květiny přišly v přepočtu na více než 200 korun.

Smradem proti zločincům
Policie v Los Angeles má novou zbraň proti kriminálním živlům. Proti nejhorším zločincům nasazuje tchoří zápach. Tchoří četa už několik měsíců pravidelně zasahuje v opuštěných domech, kde se skrývají zločinci. Policisté natírají vytypovaná místa gelem, jenž na hony daleko šíří zápach žlázových výměšků tchořů. K přestřelkám, jak je známe z amerických filmů, tak mnohdy vůbec nedochází. Nesnesitelný smrad vypudí všechny samozvané obyvatele a dům navíc zůstane pro zločin nepoužitelný ještě několik dní.

Hloupého zloděje prozradila vlastní moč
Jeden švédský zloděj si teď ve vazbě rve vlasy za vlastní zpupnost. Když vykrádal jeden obchod, potřeboval si odskočit. Navštívil místní toaletu a přišlo mu jako dobrý nápad "označkovat si dobyté území" a nespláchnout po sobě. Kriminalisté, kteří krádež vyšetřovali, se velice zaradovali, protože ze zanechané moči nechali udělat rozbor DNA a pro místní známou firmu si přijeli jen několik dní po spáchání trestného činu.

Erotická produkce ve školní jídelně
Vyhazov ze školy si vysloužily dvě dvanáctileté školačky z Kanady, když si ve školní jídelně přivydělávaly lesbickou produkcí. Za dívčí líbání vybíraly od spolužáků dva kanadské dolary a deset centů. Vedení školy ale nemělo pro jejich výdělečnou činnost pochopení a mladé podnikatelky si teď musejí najít jinou školu.

Rozhodčí, co místo karet vytahuje spodní prádlo
Veselý trapas s neveselým zakončením se přihodil jednomu brazilskému fotbalovému rozhodčímu. Pískal zrovna amatérskou ligu a jednoho hráče chtěl ze zápasu vyloučit. Z kapsy ale k překvapení hráčů místo červené karty omylem vytáhl červené dámské kalhotky. Jeho manželka vysvětlení, že kalhotky byly dárek pro dceru, neuvěřila, a tak když Carlos José Figueira po zápase přišel domů, měl před domem sbalené kufry.

Jsem gay a mám to na koho svést
Soudní popotahování teď čeká majitele jednoho moskevského sexshopu. Andrej Ščerbakov, jeden ze zákazníků, si objednal erotickou kazetu a místo jemné erotiky dostal pornografii. Obchod se jménem Don Chuan zažaloval údajně kvůli tomu, že se po shlédnutí oněch kazet zhroutil a stal se z něj homosexuál. Soud ovšem musí také rozhodnout, zda vše zavinily přímo kazety anebo to, že jeden z prodavačů při reklamaci na Andreje vystrčil obnažené pozadí.

Tuny špaget za postup do první ligy
Pokud fotbalisté Palerma po letošním ročníku postoupí v Itálii do nejvyšší soutěže, dostanou mimo jiné i odměnu naturáliích. Palermo hrálo nejvyšší ligu naposledy v roce 1972, a tak mužstvu fandí celý kraj. Pokud se jim zadaří a do Serie A skutečně postoupí, místní obecní úřad věnuje týmu dvě tuny špaget. A aby toho nebylo málo, nejlepší střelec týmu a případně i autor rozhodujícího gólu dostane ještě nějaké těstoviny navíc.

Uvězněna při vykrádání budky
Na dvě a půl hodiny uvízla jedna Španělka v telefonní budce. Hamižná obyvatelka Madridu šla totiž budku vyloupit. Když do telefonního přístroje strčila ukazováček, aby zevnitř vytáhla všechny drobné, spustil se nový systém proti vykrádání a prst už z telefonu nevytáhla. Nový ochranný systém má ještě mouchy, protože když si policie přijela hříšnici vyzvednout, budka ji stále nechtěla pustit. Na pomoc museli přijet záchranáři a celý telefon rozstříhat nůžkami. Mladá lupička bude muset kromě pokuty zaplatit ještě telefonní přístroj. A kolik bylo v automatu peněz? Dvě eura.

Pojízdný kojeňák
Devětadvacetiletá Catherine Donkersová z Ohia má pořádné opletačky s dopravní policií a se soudy. Ta ji totiž zastavila na dálnici, když ji přistihla, jak při řízení kojí své sedmiměsíční dítě. Na tachometru měla v tu chvíli 105 kilometrů za hodinu. U soudu se obhajuje, že kojit jí přikázal telefonicky manžel a ona nechtěla ztrácet čas zastavováním. Pokutu ve výši 300 dolarů za ohrožování bezpečnosti dítěte nechce zaplatit z důvodu svého náboženského vyznání. Patří totiž ke křesťanské skupině, která hlásá absolutní poslušnost ženy manželovi.

Sběratelé-odborníci
Dva mladíci se 31. srpna 1997 vloupali do transformátoru, aby z něj ukradli barevné kovy a železo a dali je do sběru. Měli poměrně dobré znalosti elektrických obvodů, protože se dokázali vyhnout zásahu elektrického proudu. Nedali si ale pozor na zákony gravitace, uřízli část nosné konstrukce a několik desítek metrů vysoký transformátor se na ně zřítil a jednoho z nich pohřbil v troskách.

Přepadena pavoukem
Zaměstnankyně jedné švýcarské firmy, pracující přesčas, zavolala na pomoc policejní hlídku a nahlásila přepadení. Na místo dorazivší policejní hlídka v kanceláři našla pavouka a vyděšenou pracovnici zalezlou pod stolem, která se odmítala hnout dokud s ní bude pavouk ve stejné místnosti. Policejní zásah proti lupiči potom spočíval ve vynesení pavoučka do parku.

Kráva s diamantovými lejny
Dulubhai Rajput z Indie potřeboval na nějaký čas schovat rodinné bohatství v diamantech a za nejlepší skrýš považoval stoh sena. Vychytralý plán mu pokazila hladová kráva, která si při užírání trávy sežrala i rodinné jmění. Kráva je v Indii posvátná, a tak o porážce nemůže být ani řeči. Místo toho teď stračena dostává projímadlo a každé její lejno je pečlivě prozkoumáno. Z více než tisíce sedmi set diamantů jich zatím vyšlo tři sta.

Zbožná farnice našla pornofotky svého vikáře
Jedenačtyřicetiletý vikář z britského Essexu se teď ukrývá před pohoršenými zraky svých farníků. Na internet totiž vystavil svou vlastní nemravnou fotografii a lákal na ni ženy svolné k nezávaznému sexu. Vikář, který je ženatý a má děti, se vyfotil ve vzrušeném stavu. Malér přišel, když fotografii našla jedna z jeho oveček. Farnice ztropila poprask a vikář má nyní pozastavený plat a tichou domácnost.

Místo návodu na užívání kartáčku na zuby pornokazeta
Skandálem jako vystřiženým z nejmenovaného českého filmu skončila osvětová akce na podporu čištění chrupu. Hongkongští zdravotníci před mnoha supermarkety rozdávali kolemjdoucím zubní pastu a výukovou kazetu o ústní hygieně. Když si zákazníci doma kazetu pustili, našli na ní zcela jinou výuku. Policie nyní vyšetřuje, na kolika z celkem šedesáti tisíc reklamních kazet byla místo výuky ústní hygieny výuka pro dospělé.

Kostelní distribuce pornofilmů
Další podobný trapas se podařil v německé obci Lampoldshausen. Evangelický farář mezi farníky rozdal kazety o životě Ježíše Krista. Tvrdé porno se tentokrát dostalo do rukou třem stům pobožných lidí. Malér způsobila distribuční firma, která kazety zaměnila. Farář požádal farníky o vrácení nekřesťanského materiálu. Údajně se mu ale nevrátily všechny.

Kradený bourák v ložnici
Třiačtyřicetiletý Američan nedávno neplánovaně vstával dříve než chtěl. Do jeho ložnice se totiž probouralo auto a odhodilo ho i s postelí ke zdi. Řidič auta, který nezvládl řízení a proboural se mu do domu, okamžitě utekl. Nabourané auto bylo totiž kradené. Zloděj se špatnými řidičskými schopnostmi přímo před poničeným domem ukradl jiné auto a okamžitě odjel.

Postrádáte ji dlouho?
Švédská důchodkyně se přesvědčila o dobrém srdci svých spoluobčanů, když jí přišla poštou ztracená peněženka i se všemi penězi. Portmonku ale ztratila ještě jako mladá dívka, když si v roce 1963 vyjela na projížďku na kole. Nálezce zůstal neznámý. O nálezné totiž prý nemá zájem.

Balík dolarů přizabil motocyklistu
Jednomu tchajwanskému motocyklistovi spadl cestou do práce na hlavu těžký balík a poranil ho. Připletl se totiž do předání peněz mezi rodinou uneseného obchodníka a únosci. Když projížděl pod dálničním nadjezdem, příbuzní zrovna házeli vyděračům peníze a motorkáře praštilo do hlavy 600 tisíc dolarů. S pohmožděnou nohou musel do nemocnice, peníze vyfoukli únosci.

Taxík, co jede jen pozpátku
Indický šofér taxíku a jeho manželka se proslavili tím, že jezdí vždy zásadně pozpátku. Harprít Dévi tak začal jezdit, když se mu jednou zasekla řadící páka a kromě couvání nemohl přeřadit na jinou rychlost. Když se chtěl z Bombaje dostat domů, musel couvat více než 50 kilometrů. Své živnosti se nechtěl vzdát a na opravu vozu neměl peníze. Začal proto se zákazníky jezdit jen na zpátečku. Za poslední dva roky takto ujel už 12 tisíc kilometrů bez nehody. Jeho handicap se ukázal být nečekanou konkurenční výhodou. Snímek porouchaného taxíku se dostal do turistických průvodců a zahraniční turisté se jen hrnou.

Chyť si dolar!
O tom, že sebelépe vymyšlená technika může banálně selhat, se přesvědčila posádka pancéřového vozu, převážejícího peníze do banky, a několik strážníků z Iowy. Když se řidič v jednom okamžiku podíval do zpětného zrcátka, uviděl za vozem poletovat převážené dolary. Osm strážníků potom v prudkém větru honilo v přepočtu skoro tři miliony korun po poli.


Usnul na větvi
Opici v pravém slova smyslu si prožil jeden Angličan, když při návratu z hospody vylezl na strom a tam usnul. V desetimetrové výšce spal pohodlně až do rána, kdy ho objevili kolemjdoucí a zavolali hasiče. Ti přijeli na místo s požárním žebříkem a opilce vysvobodili. Pijana neprobudil ani příjezd hasičů, ani sundávání ze stromu, ani převoz do nemocnice. Probudil se až po několika hodinách a tvrdil, že si nepamatuje ani kdy ze své oblíbené hospody odešel.

Přidáno 16.11.2004
Převzato ze serveru
zabava.centrum.cz


Designed and powered by  Elfkam  © 2001 - 2007