DOMŮ       POSTŘEHY       ČLÁNKY       SRANDIČKY       VTIPY       OBRÁZKY       MULTIMÉDIA       EDITORAL  


č l á n k y
celkem: 94 článků
naposledy: 26. března 2014


Zajímavosti X

Soudní sranda po francouzsku
Netradiční způsob zabavení zvolil soudce ve francouzském městě Angouleme, když se protahovalo projednávání sousedských rozporů. Uprostřed hlavního líčení si rozepnul poklopec a začal onanovat. Jeho činnosti si po několika minutách všimla žena sedící v první řadě. Ostatní členové tribunálu kolegovu činnost odhalili až po další čtvrt hodině a snažili se soudcův klín nenápadně zakrýt. To se jim nepodařilo a jednání pokračovalo, protože hlavní soudce si ničeho nevšiml. Zaznamenal sice neobvyklý rozruch, ale přikládal to jednomu z advokátů, který si ten den zapomněl vzít ponožku.

Ředitelka školy políbí ropuchu
Světovou raritou se bude pyšnit základní škola v kanadském Portlandu. Bude mít ředitelku, která líbá ropuchy. Vsadila se totiž se žáky, že se jim nepodaří ve sbírce na pomoc škole shromáždit více než dvacet tisíc kanadských dolarů. S vidinou ředitelky líbající odpudivého obojživelníka žáci vybírali ostošest a vybrali dokonce o osm tisíc dolarů víc. Ředitelka je sice pochválila, ale na nadcházející školní slavnost se pravděpodobně příliš netěší.

Utopenec v pangejtu
Osmadvacetiletý mladík se utopil, když spadl z kola. Mrtvolu našli policisté u jedné ze silnic na Domažlicku. Cyklista spadl z kola hlavou do kaluže v příkopu. Přivolaný lékař nezjistil žádné známky dopravní nehody, stopy násilí ani žádná zranění. Jako příčinu smrti určil utonutí a nařídil pitvu.

Státní podpora pro čarodějnice
Státní podporu pro rozjezd svého podnikání získala jedna norská čarodějka. Třiatřicetiletá Lena Skarningová dostala od státu v přepočtu více než dvě stě tisíc korun na vykládání budoucnosti, pořádání přednášek o kouzlech a na prodej lektvarů. Její firma "Forest witch magic consulting" se na oplátku státu zavázala, že nebude provozovat černou magii, která by ubližovala lidem.

Přílišná zvědavost
Požár lesa na jihu Francie si vyžádal smrt jednoho amatérského potápěče. Byl totiž zvědavý a připlaval se podívat zblízka na nabírání vody do hasičských letadel ve Středozemním moři. Jedno z letadel ho nabralo do nádrže a vylilo na hořící les. Po několika dnech ho při vyšetřování příčin požáru objevili viset na stromě v plavkách, ploutvích a se šnorchlem. Přivolaný lékař konstatoval smrt způsobenou pádem z výšky.

Tvrdý spánek spravedlivého
Manželé z Michiganu si ke svému domu pořídili hlídacího psa. Při výběru ale neměli příliš šťastnou ruku, protože když u jejich domu v noci zloděj vyrazil zámek u dveří, pes se jednoduše neprobudil. Naštěstí se probudila kočka, která svým mňoukáním majitele domu vzburcovala a zloději nezbylo než utéct. Psa neprobralo ani následné policejní vyšetřování. Vzbudil se až ráno.

Pitná nebo užitková
Instalatéři ve floridském městě Cape  Coral omylem napojili čtyři rodinné domy na potrubí s přečištěnou vodu z místních veřejných toalet místo na rozvod pitné vody. Na omyl přišli obyvatelé podle zápachu vody z kohoutku. Vodu ze záchodů místo pitné odebírali několik měsíců. Jeden z nich nyní zakázal zaměstnancům vodovodů, aby se k němu přibližovali s výhrůžkou, že jim všem strčí hlavu do záchodu, ať si také užijí.

Sebevražda policajtem
Zvláštní způsob odchodu ze světa zvolila jednatřicetiletá Britka. Chtěla se zastřelit, ale neměla náboje ve své pistoli. Proto zavolala na policejní stanici a oznámila vraždu své matky. Když před její dům v Londýně přijela zásahová jednotka, vyšla ven se zbraní v ruce, mířila na policisty a doufala, že ji zastřelí. Nepodařilo se. Policista ji trefil do břicha a ona přežila.

Kam jsem to, sakra...
Pětatřicetiletý německý alkoholik se rozhodl chránit své úspory před sebou samým. V minulosti při léčení už několikrát selhal. Ve strachu, aby své poslední peníze nepropil, zakopal stoeurovou bankovku v jednom berlínském parku. Po týdnu slavil narozeniny a dostal chuť je s někým nad sklenkou pořádně oslavit. S rýčem se v noci vydal zpět do parku, ale zapomněl přesné místo, kam peníze schoval. Rozkopal celé okolí, než ho zadržela policie. Své peníze nenašel a oslava se nekonala.

Policajt přestrojený za školačku
Netradiční metodu na lapání sexuálních deviantů zvolila policie v japonském městě Ube. Několik měsíců nepolapený exhibicionista se obnažoval zejména před nedospělými dívkami. Strážci zákona a pořádku do vytipovaných ulic vyslali policistu převlečeného za školačku. Jednadvacetiletý strážník, vysoký metr šedesát a vážící šedesát kilo, bez paruky či líčení, zato v tradiční japonské školní uniformě, vypadal podle svědků velice přirozeně. Po několika dnech se exhibicionista skutečně chytil. Moment, kdy na něj nevinná dívčina vytáhla pendrek a policejní odznak, prý nezapomene do konce života.

Pozor na tréninkové dávky
Marc Quinquandor byl světový rekordman v pojídání hlemýžďů na posezení. Za jedenáct minut a třicet sekund jich dokázal spořádat 144. Svůj rekord chtěl zvýšit na úctyhodných dvě stě hlemýžďů. Při jednom tréninku ale neodhadl své okamžité možnosti a po třech minutách a sedmdesáti hlemýždích zkolaboval. Jeho poslední slova zněla: "Nějak nejsem ve formě."

Je-li hadr ztuhlý, mrzne
Pořádný kus ostudy si uřízli meteorologové z Bretaně, když varovali obyvatele před náhlým sněžením, přestože široko daleko byla modrá obloha. Na vině je automatická meteorologická stanice na letišti v malém městečku Dinard a malý pavouček. Ten si večer po setmění udělal pavučinu před čidlem kamery, která snímá počasí a automaticky ho vyhodnocuje. Přes noc pavučina před objektivem lehce namrzla a automat ji ráno vyhodnotil jako sněžení. Éterem místní rozhlasové stanice se neslo varování před sněhem a spousta Bretaňců toho rána překvapeně hleděla k obloze.

Devět životů parašutisty
Jugoslávský parašutista, který spadl na zem z výšky jednoho kilometru, svůj pád přežil. Kromě několika modřin a oděrek se mu nic nestalo. Čtyřicetiletému parašutistovi se při vojenském cvičení neotevřel hlavní ani záložní padák. Pak se ještě k dovršení vší smůly otevřely oba najednou a zamotaly se do sebe. Prolétl střechou jedné armádní budovy, oklepal se, a o dva dny později opět skákal.

Čihař na lovu
Bill Padget, jeden z kanadských farmářů, se kdysi rozlítil na medvědy, kteří útočili na jeho pastviny, a sestrojil na ně důmyslnou past. Na strom u potoka pověsil zašpičatěnou kládu a pod ní narafičil návnadu. Při sebemenším pohybu s návnadou kláda spadla a svou oběť přišpendlila k zemi. Druhý den se šel podívat, jak jeho past funguje. Dobře, chytil zvědavého souseda.

Indické ženy vyhánějí muže z hospod košťaty
Ženské aktivistky v indickém městě Goalpara se rozhodly rázně zakročit proti rostoucí konzumaci alkoholu u svých mužských protějšků. Vyrážejí na ně proto do ulic a do hospod s košťaty. Ženy se pravidelně scházejí a pronásledují muže do prodejen načerno vyráběného alkoholu a odtud je pak ženou i několik kilometrů. Košťata se ovšem nevyhnou ani zádům a zadnicím majitelů takových obchodů, protože jejich manželům a druhům nalévají bez úředního povolení. K rázné akci s bambusovými košťaty se klub goalparských žen rozhodl po sérii neúspěšného vyjednávání na úřadech.

Spolujezdec odsouzen za alkohol
Devatenáctiletý Nor se nestačil divit, když byl obviněn z řízení pod vlivem alkoholu, zatímco vůbec neseděl na místě pro řidiče, a ani klíčky nebyly v zapalování zasunuty. Ve voze byl navíc přítomen naprosto střízlivý šofér. Oysten Haakanes, který se svým přítelem mířil po menší oslavě domů, se zastavil u benzínové pumpy, aby něco zakousl. Zatímco na sedadle pro spolucestujícího jedl hot dog, naklonil se k autopřehrávači, aby vyměnil cédéčko. Nechtěně přitom vyřadil páku na neutrál a auto se rozjelo. Po třech metrech zastavil auto na ruční brzdu. Přitom si ho ale všimnul policista a "opilého řidiče" zadržel. Následoval soudní proces, ve kterém dal soudce za pravdu policii a uznal ho vinným z řízení v opilosti.

Ve špatný okamžik na špatném místě
Poněkud nešťastně zvolil okamžik a místo činu čtyřicetiletý Američan, který potřeboval loupeží získat nějaké peníze. Nešel do banky, ale se svou brokovnicí se pokusil přepadnout obchod se zbraněmi. Loupil odpoledne, když byl obchod plný zákazníků - držitelů zbrojního pasu. Nevšiml si policejního auta stojícího před obchodem. Po vstupu do krámu si nevšiml ani policisty, který u pokladny pil kávu a klábosil s prodavačem. Loupežník vystřelil do stropu a požádal o obsah pokladny. Prodavač, policista i někteří zákazníci střelbu opětovali.

Restaurace pokutují nedojídače
Brazilské restaurace přistoupily s velkou vážností k vládnímu programu proti mrhání potravinami. Zákazník, který v brazilské restauraci nedojí svou porci, dostane jednoduše pokutu. Ta činí v přepočtu asi sto korun za jednu nedojedenou porci. Provozovatelé restaurací si tím samozřejmě popudili některé zákazníky, ale překvapivě i samotnou brazilskou vládu. Té se nové opatření vůbec nelíbí a pro pokutující restaurace chystá pokuty ještě mastnější.

Rozzuřená vdova zahnala lupiče mečem
Osmdesátiletá anglická vdova právě ve svém domě psala závěť, když od dveří domu zaslevchla podezřelý šramot. Šla se dolů podívat a narazila na dva lupiče. Ti ji okamžitě povalili na zem a začali prohledávat dům. Stařenka ale neztratila duchapřítomnost, rychle se zvedla a strhla ze zdi rodinnou památku - metrový meč. Lupiči v tu chvíli změnili taktiku. Oba zkoprněli a když následovala jadrná výzva k opuštění domu, bez jediného slova a byť jen kousku kořisti vyklidili pole.

Teď vám to předvedu
Jeden ze středoškolských studentů se při přípravě na Hallowen rozhodl vylepšit zapůjčený kostým hraběte Drákuly. Pod tričko si dal borovicovou kůru a svým kamarádům se chystal předvést realistickou scénku se sebeprobodením. Špatně si ale vypočítal poměr tloušťky kůry k délce čepele a probodl si srdce. Jeho poslední slova byla: "Udělal jsem to doopravdy."

Dlabu na to
Deset měsíců podmíněně a dvě stě hodin veřejně prospěšných prací dostal listonoš v německém městě Neuss. Šestatřicetiletý zaměstnanec německé pošty některé dopisy vůbec nedoručoval, protože měl pocit, že má mnoho práce a nechtělo se mu chodit. Říkal si, že je roznese až bude mít více času. Policie u něj doma objevila 60 tisíc nedoručených zásilek.

Ztráta klíčů za padesát milionů
Sto tisíc zámků musí nechat vyměnit americká jaderná laboratoř Lawrence Livermore v Kalifornii. Ochranka výzkumného centra totiž ztratila tucet univerzálních klíčů. Jaderná laboratoř, spravovaná kalifornskými univerzitními institucemi, zaměstnává tisíce vědců a dalších pracovníků a uvnitř jsou takřka všechny typy jaderných materiálů včetně malého pokusného reaktoru. Výměna klíčů bude stát více než jeden a půl milionu dolarů.

Zvedni to, miláčku
Sedmačtyřicetiletý Ken Charles Barger ze Severní Karolíny se v polospánku omylem zastřelil. Když mu v noci začal zvonit mobil, zašátral rukou pod postelí, nahmátl svůj revolver, dal si ho k uchu a stiskl spoušť.

Babička bossem drogové mafie
Devětasedmdesátiletou babičku zatkla policie v jihoafrickém Durbanu pro podezření z obchodování s drogami. Nejde přitom o pouhého nenápadného kurýra. Vetchá stařenka je zřejmě šéfkou drogového kartelu, který pašoval marihuanu do Velké Británie. Celá skupina se prozradila nešťastnou náhodou. Špatně prověřovala své "obchodní partnery" a koupila balík s dvaceti kilogramy marihuany od nastrčeného policisty.

Superrychlý traktor
Jednomu francouzskému farmáři přišla od dopravní policie výzva k zaplacení pokuty za překročení povolené rychlosti. Policejní radar mu na silnici s devadesátikilometrovou povolenou rychlostí naměřil 120 kilometrů za hodinu. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby vozidlo, se kterým měl přestupek spáchat, nebyl farmářův obstarožní traktor. Pokutovaný farmář se kromě tvrzení, že s traktorem údajně jezdil jen na poli, velmi těší na zaslání kontrolní fotografie z radaru.

Mobil do rakve nepatří
Infarktovou situaci prožila mladá vdova z belgického Rochefortu. Dvaatřicetiletého manžela, který zahynul při těžké havárii na motocyklu, nechala v místním pohřebním ústavu uložit do rakve a tu pak vystavila v hale své vilky, odkud se měl smuteční průvod vydat na hřbitov. V okamžiku, kdy se pozůstalí shromáždili, se však z rakve začalo ozývat naléhavé pípání mobilního telefonu. S nadějí, že nebožtík je naživu a snaží na sebe upozornit, rychle strhli víko rakve. Marně. Byl to jen manželův mobil, který upozorňoval, že má vybitou baterii.

Přidáno 31.8.2004
Převzato ze serveru
zabava.centrum.cz


Designed and powered by  Elfkam  © 2001 - 2007