DOMŮ       POSTŘEHY       ČLÁNKY       SRANDIČKY       VTIPY       OBRÁZKY       MULTIMÉDIA       EDITORAL  


č l á n k y
celkem: 94 článků
naposledy: 26. března 2014


Zajímavosti VI

Zuřivý býk rozehnal parlament
Rozzuřené zvíře určené k rituální porážce rozehnal první schůzi nově zvoleného jemenského parlamentu. Rodina Majádů přivezla býka v dodávce před parlament s úmyslem porazit ho před budovou na protest proti rozhodnutí poslance a státního ministra Ahmada Kuhláního, který rozhodl o zabrání rodinných pozemků. Rozlitá býčí krev podle kmenových zvyklostí v Jemenu znamená vyhlášení nepřátelství a Kuhlání pak už mohl ze strany Majádů počítat jen s tím nejhorším. Býk se po vytažení z auta ocitl na chvíli bez úvazu a nelenil. Vyrazil přímo do jednacího sálu, kde seděli slavnostně naladěni nic netušící zákonodárci, zvolení v dubnových volbách. Za býkem vyrazila ostraha, ale nezmohla nic jiného, než že se s rozlíceným zvířetem prohnala jednacím sálem. Býk zamířil zpět na ulici a venku nabral na rohy nic nechápající ruskou turistku, která prolétla vzduchem a dopadla z velké výšky na zem. Býk stačil zranit celkem tři osoby než zasáhli policisté a zvíře zastřelili. Zahajovací schůze parlamentu byla o týden odložena.

Švéd jezdil autem ve spánku a nevěděl o tom
Soud ve švédském městě Borlänge osvobodil devětadvacetiletého muže, který se do konfliktu se zákonem dostal pro údajné nebezpečné řízení v opilosti. Soud však nařčení obžaloby nakonec nepotvrdil - je totiž možné, že dotyčný večer ulehl ve své posteli, ráno se v ní znovu probudil, v noci přitom projezdil autem, dvakrát havaroval a vůbec o tom nevěděl. Švéd měl problémy se spánkem již od dětství, a proto se trvale léčil pomocí léku, jehož vedlejšími účinky jsou zmatenost a poruchy paměti. Jeho příbuzní přitom před soudem potvrdili, že se po použití léku nejednou "choval divně". Osmého května loňského roku si vzal dvě tablety a usnul. Když se však druhého dne probudil, zjistilo se, že chybějících tablet bylo celkem 30. Ovlivněn silnou dávkou zřejmě usedl do auta a vydal se na náměsíčnou cestu. O tom, že při ní narazil do zaparkovaného auta a pak ještě do vjezdu do garáže a že po nehodách dokonce mluvil s očitými svědky, přitom neměl ani tušení.

Vinnetouův trik
19ti letý mladík se vydal pytlačit do lesa. Aby ho hajní nechytili, přilepil si na boty ještě jedny podrážky, špičkou dozadu. Svým trikem byl nadšený. Při ohlížení se za sebe se zapomněl dívat na cestu před sebou. Spadl do skalní rozsedliny a zapříčil se v ní. Policejní pátrači, kteří byli povoláni, když se nevrátil domů, na jeho trik skočili a ve falešných stopách zabloudili. Mladíka našli až když zemřel.

Policista se slipy na hlavě udělal benzinku
Zaměstnanci čerpací stanice v západoslovenské Trnavě nevěřili svým očím, když je přepadl policista s bílými slipy na hlavě. Muž, který chtěl takto splácet dluh z hazardní hry, zaměstnance hodně vystrašil a vybral z kasy více než 11 tisíc korun. Po loupeži nasedl se slipy na hlavě do staré škodovky a prchl. Další překvapení nastalo, když se vrátil na místo činu a lup s omluvou vrátil. Po dvou hodinách si totiž zřejmě uvědomil, že ho na pumpě nafilmovaly kamery a vydal se do rukou svých kolegů. Motivy lupiče podle slovenských médií nebude zkoumat jen vyšetřovatel, ale zřejmě i psychiatr.

Ženy, vařte 
Jedna mladá Němka uměla vařit jenom vejce. Manžel jí po dvou měsících, v přepočtu sto osmdesáti jídlech z vajec, opustil. Láska ale byla silnější a po dalším týdnu se ke své vyvolené vrátil. Šťastná partnerka mu na uvítanou usmažila volská oka. To už ale mladý muž nevydržel a svou ženu zastřelil. U soudu se hájil tím, že nemá rád vajíčka.

Bez řidičáku? Klidně pár desítek let!
Na převzetí odměny za 25 let jízdy bez nehody se už těšil jeden německý důchodce. Na poslední chvíli mu to ale zmařila policie, která ho cestou na oslavu zastavila při běžné silniční kontrole a zjistila, že jede bez řidičského průkazu. Wilibald Schmidt se kajícně přiznal, že řidičský průkaz vlastně nemá už 25 let, kdy mu byl odebrán za několik dopravních přestupků. Dnes sedmasedmdesátiletý pán se tehdy rozhodl, že bude jezdit dál na černo. Jezdil 25 let bez nehody a kontroly dopravních policistů se mu vyhýbaly. Nyní si ho místní autoklub v Essenu pozval jako svého věrného člena, aby ho odměnil za jeho "pozorné a příkladné řízení motorového vozidla".

Džungle v tramvaji
Brněnští kriminalisté šetří kuriózní napadení, při němž čtyřiadvacetiletý Petr ukousl spolucestujícímu část pravého ucha. Spor se odehrál v tramvaji číslo osm. Kuřák Petr si v ní zapálil, což se nelíbilo ostatním cestujícím. Většinu počastoval nadávkami a mladíkovi, který asi nejvíce protestoval, ukousl kus ucha. Pomoc zraněnému a policejní hlídky přivolali spolucestující, kteří se zraněným bojovníkem proti kouření vystoupili z tramvaje v Kotlanově ulici. Policisté se ihned vydali po stopě pachatele. Petr později při zatýkání kladl odpor, a na policejní stanici byl proto převezen v poutech a pod přísným dohledem. Lékaři brněnské fakultní nemocnice oběti ucho přišili.

Pánové, snažte se
K smrti ukousala pětačtyřicetiletá Kelli Prattová z Kalifornie svého o dvacet let staršího manžela ze vzteku nad tím, že s ní odmítl mít sex. Arthur Pratt, kterému manželka během hádky počátkem října uštědřila dvacet hlubokých kousnutí do paží a břicha, zemřel v nemocnici. Lékaři věří, že kousance byly příčinou jeho úmrtí. Rozzuřená žena bojovala s policií, která přijela jejímu manželovi na pomoc, a snažila se je taky pokousat. Nyní jí hrozí, že k obvinění z týrání, domácího násilí a napadení veřejného činitele bude čelit ještě obvinění z vraždy.

Tři dny pod lavinou knih
Šedesátiletý chorvatský učitel matematiky strávil tři dny pod hromadou knih, které se na něj zřítily z police v jeho ložnici, než ho zachránila policie. Informoval o tom dnes chorvatský Jutarnji list. Policie začala hledat učitele poté, co telefonovala jeho manželka sousedům, aby zjistili, proč ji její manžel již tak dlouho nepřišel navštívit do nemocnice, kde ležela. Sousedé zavolali policisty, když slyšeli tlumené sténání ze sousedního bytu v centru Záhřebu. Knihy se pravděpodobně na muže zřítily z poličky nad postelí a uvěznily ho tak mezi postelí a stěnou bez možnosti pohybu. Vyčerpaný muž byl po osvobození na místě ošetřen. Kromě dehydratace neutrpěl žádné vážné zranění.

Hezkou soulož, děti... vaše IKEA
Švédská nábytkářská firma se dostala do trapné situace, když omylem pojmenovala dětské lůžko obscénním německým výrazem. Firma totiž pojmenovává své výrobky jmény švédských měst. Na průšvih se přišlo až tehdy, když byl její výrobek v přepočtu za 5000 Kč vržen po celé Evropě na trh. Dřevěná postel se jmenuje Gutvik, což je v němčině přání příjemné soulože. Reklamy na lůžko byly spěšně staženy z výkladních skříní a z tisku poté, co kdosi šéfy společnosti upozornil, co napohled nevinné slůvko v němčině vlastně znamená.

Já sám doma nezůstanu
Jedna argentinská rodina se rozhodla jet na dovolenou. V balicím shonu před odjezdem zapomněla přibalit svého psa. Ten se ale s dlouhým osamocením nechtěl smířit. Otevřel si dveře na balkon a ze třináctého patra skočil dolů. Spadl na hlavu procházející důchodkyně. Ta náraz psa nepřežila. Další kolemjdoucí důchodkyně zůstala překvapeně stát uprostřed přechodu a přejel ji autobus. Třetí kolemjdoucí zemřel na infarkt.

Montoya přišel o řidičský průkaz
Kolumbijský jezdec formule 1 Juan Pablo Montoya přišel kvůli překročení povolené rychlosti o řidičský průkaz. Francouzská policie mu ho zabavila poté, co pilot stáje Williams jel po dálnici na riviéře rychlostí 204 kilometrů za hodinu. Za porušení dopravních předpisů navíc Montoyovi hrozí vysoká pokuta. Na francouzských dálnicích je totiž maximální rychlost omezena na 130 kilometrů v hodině.

Nevěstinec vstoupil na burzu
Největší australský veřejný dům známý jako The Daily Planet vstoupil na tamní burzu. První den prodeje akcií se nevěstinci povedl a jejich cena se během obchodování zdvojnásobila. Úvod zahájil na 50 australských centech a skončil na 1,09 dolaru. Aby mohl nevěstinec začít veřejně obchodovat své akcie, musel provést řadu úhybných manévrů. Obchoduje se proto jeho realitní divize, která vlastní objekt na kraji Melbourne, kde se veřejný dům provozuje. Zákazníci tak platí 115 australských dolarů za pokoj a poskytované erotické služby se jim účtují zvlášť. Se vstupem na burzu oznámil Daily Planet další smělé plány. Hodlá v Sydney zřídit sex Disneyland.

Kobra ostrostřelcem
Íránec Ali Ashqan Ali se se svým kamarádem procházel pouští nedaleko hlavního města. Na cestě se střetnul s hadem a rozhodl se ho dostat. Vzal svou dvouhlavňovou brokovnici a místo výstřelu ho přimáčkl pažbou do písku a pokoušel se ho uškrtit. Toho had využil, okolo pušky se omotal, zavadil o spoušť a Aliho zastřelil. Když přiběhl Aliho kamarád, had vypálil podruhé. Na druhý pokus ale minul.

Mazej do boudy!
Jeden texaský hrubián dlouho trápil svého dvanáctiletého syna. Kromě toho, že jej bil, ho nutil jíst krmivo pro psy a přespávat ve psí boudě na zahradě jeho domu. Toho si všimli jeho sousedé, kteří věc nahlásili policii. Otčím putoval k soudu, který ho odsoudil k tisícidolarové pokutě, osmiletému podmíněnému trestu a třicetidennímu nepodmíněnému. U trestu natvrdo si ale mohl vybrat: Buď třicet nocí ve vězeňské cele, nebo třicet nocí v boudě na zahradě. Vybral si druhou možnost. Na dodržování trestu dohlížejí strážníci.

Němec ukradl 7 tisíc vajec
Potsdamský učitel biologie se dostal před soud kvůli krádežím vajec z volné přírody. Za posledních 12 let jich podle obžaloby stačil ukrást více než sedm tisíc. 62letému pachateli hrozí až pět let vězení. Věc je o to pozoruhodnější, že z ukradených vajec pořádal výstavy a před exponáty umisťoval cedulky varující právě před jejich krádežemi. Ze základní školy, kde vyučoval většinu svého života, dostal výpověď.

Sex na zahradě povolen zákonem
Britové mají zase o něco příjemnější život na zahradě. Parlament totiž donutil vládu zrušit ustanovení navrhované reformy zákonů o pohlavních trestných činech. To zakazovalo pohlavní styk v soukromé zahradě, pokud do ní je vidět. Poslanci se mimo jiné podivovali, proč vláda chce zakázat sex v zahrádce, ale nemá námitek proti souloži u otevřených oken bytu. Policie zase měla námitky proti nové úpravě sexu na veřejných záchodcích. Novým principem práva zde měla být poloha dveří - za zavřenými dveřmi byl sex v pořádku, pokud by se však dveře otevřely, mělo se jít na půl roku do vězení. Policie ovšem tvrdila, že povinnost prokazovat polohu dveří by prakticky vyloučila stíhání prostitutů, kteří právě na záchodcích poskytují své služby homosexuálním zákazníkům.

EU: Češi nejsou blbí
Podle výzkumu Evropské unie jsou Češi nejchytřejší ve střední Evropě. Jenom 15% Čechů se domnívá, že Slunce obíhá kolem Země. Na Slovensku je toto číslo o pět procent vyšší. Daleko hůře dopadli Maďaři a Poláci, kde tomuto nesmyslu věří 33%, respektive 36% respondentů. Ani ti se ale nemusejí tolik stydět, protože třetina Malťanů si myslí, že lidé žili na zemi už v době dinosourů a stejný počet Turků je ochoten pít převařené radioaktivní mléko.

Přidáno 5.8.2003
Převzato ze serveru
zabava.centrum.cz


Designed and powered by  Elfkam  © 2001 - 2007