DOMŮ       POSTŘEHY       ČLÁNKY       SRANDIČKY       VTIPY       OBRÁZKY       MULTIMÉDIA       EDITORAL  


č l á n k y
celkem: 94 článků
naposledy: 26. března 2014


Zajímavosti IX

Nudista dostane pokutu kvůli helmě
Nudista-motocyklista se jel vykoupat do nudistické kolonie v Giessenu v německém Hesensku. Na sobě měl jen sandály, šátek a sluneční brýle. Během nuda-jízdy ho ale píchla včela, ztratil kontrolu nad strojem a spadl do příkopu. Z nehody sice vyvázl jen s několika boulemi a modřinami, ale už si na něj brousí zuby policisté. Chtějí mu udělit pokutu za to, že na hlavě neměl ochrannou helmu.

Počítači, nezlob se
Šachový velmistr Gudkov třikrát zvítězil nad šachovým computerem na šachovém turnaji v Moskvě v roce 1992. Počítač ale projevil pozoruhodnou schopnost vcítění se do lidských reakcí, protože když se Gudkov pokusil nastartovat čtvrtou partii, počítač ho zabil výbojem proudu.

Dítě dostalo odškodné od učitelky, která ho kousla
Soud v západošvédském Skövde přiznal dvouletému chlapečkovi odškodné za to, že jej v mateřské škole kousla učitelka. Žena, která tak prý učinila "z výchovných důvodů", byla navíc potrestána podmíněným trestem za ublížení na zdraví. Chlapec sám opakovaně a často kousal ostatní děti a učitelka mu chtěla ukázat, jak kousnutí bolí. Soud ale kousání jako výchovnou metodu odmítl uznat. Roli nesehrál ani fakt, že učitelka dítě kousla bezprostředně poté, co jeho zuby zranily obličej kamaráda. Ze školky dala výpověď a zaplatit musí odškodné ve výši odpovídající přibližně 42 000 Kč.

Žralok zemřel na šok z nahého komika
Známý britský komik Guy Venables nechtěně zabil devadesáticentimetrového žraloka. V rámci promo akce na vystupování v nočním klubu se vsadil o jednu libru a skočil nahý do žraločího akvária v jihoanglickém Brightonu. Dvanáctiletý žralok, který patří k malým druhům, dva dny po odvážném komikově činu zemřel. Správa akvária se nyní chce s komikem soudit o náhradu škody.

Prokletý židovský čas
Před několika lety vybouchly v Izraeli ve stejný okamžik dvě bomby v automobilech. Pozoruhodné bylo, že ale auta explodovala mimo obydlené oblasti a zemřeli jen teroristé, kteří bomby převáželi. Na vině byla špatná domluva mezi teroristickými skupinami. Několik dní před výbuchem přešel Izrael z letního na zimní čas, ale někteří Palestinci odmítli žít v sionistickém čase. Tak se stalo, že teroristé nastavili časovače náloží na letní čas. Druhá skupina, která měla bomby převézt na místa určení a která na zimní čas přešla, vyletěla do luftu o hodinu dříve než čekala.

Pojistit se dá úplně všechno
Velmi módní je nyní pojištění proti teroristickým útokům. Slavná britská pojišťovna Goodfellows se nyní zaměřuje na pojištění proti riziku únosu mimozemšťany. Její prezident uvádí, že vás pojistí také proti začarovaným domům a zraněním, případně úmrtím způsobeným příšerou z jezera Loch Ness, nebo panenskému početí. Pozadu nezůstává ani veledůstojná londýnská Lloyds. Kromě pojištění proti lochnesce uzavřela smlouvu s jedním divadelním sborem, který se nechal pojistit pro případ, že by během jejich představení někdo zemřel smíchy.

Hajzlík, co zničil letadlo
Příliš rázné zavření dveří od záchodu přivodilo v Rusku leteckou katastrofu, při níž zahynulo 50 lidí. K havárii došlo 18. března 1997 při charterovém letu z jihoruského Stavropolu do města Trabzon na severovýchodě Turecka. Rázné zavření dveří od toalety vyvolalo řetězovou reakci otřesů v záchodovém odpadu v zádi starého letadla Antonov-24. V důsledku otřesů se potom letoun ve výšce 6000 metrů nad severním Kavkazem rozlomil a zřítil k zemi. Nehodu nikdo nepřežil. 35 let staré letadlo mělo stanovenou životnost 18 let, takže uvedený stroj vlastně 17 let přesluhoval.

Usnul na místě činu
Překvapivě snadnou práci měla policie se zadržením zloděje, který se vloupal do lékárny v městečku Denizli. Pachatel byl totiž před činem tak nervózní, že spolykal prášky na spaní. Ty začaly naplno působit až na místě činu. Vykradač tak uprostřed loupení usnul a neprobudil se ani když dorazila policie. Když se na stanici konečně vzbudil, bránil se tvrzením, že ho bolela hlava a vloupání do ordinace byla jediný způsob jak se dosáhnout úlevy.

Štamprli naturálu!
Velký rozruch způsobil třicetiletý Etiopan u benzínové pumpy v Halle. K pumpě přišel z nedaleké vinárny, kde mu pravděpodobně přestalo chutnat, protože u stojanu začal popíjet benzín. Šokovaná obsluha zavolala policii, která zcela opilého pachatele převezla na záchytnou stanici. Asi deci a půl benzínu, kterou vypil, po vystřízlivění řádně zaplatil, takže mu žádné stíhání nehrozí.

Penis ho zachránil před vězením
Malé "vybavení" se báječně hodilo Robertu Petersovi z Pennsylvánie, kterého obvinila jedna ze zákaznic v jeho restauraci, že se před ní odhaloval. Žalující totiž tvrdila, že jeho penis byl takřka obrovský. Soudní lékař ale zjistil, že Petersovo vybavení je velmi podprůměrné. Malá velikost tak restauratéra zachránila před odsouzením. A důvod žaloby? Snaha vyhnout se zaplacení účtu za večeři.

Naber plnou, Stavrosi
Řecký dobrovolný hasič přišel o život při explozi hasičského auta u benzínové pumpy. Jeho kamarádi ho pověřili, aby nabral plnou nádrž. On si ale chtěl vypočítat, kolik potřebuje litrů, a tak se šel podívat do nádrže. No a protože v ní byla tma, posvítil si do ní zapalovačem.

Nebude vám vadit, když vás oloupím?
Neznámý lupič, který nedaleko severoitalského Bergama přepadl trafiku, byl pravděpodobně vyděšenější než přepadená majitelka. Do trafiky přišel s kapesním nožem, který vytasil na prodavačku a požádal o všechny peníze, které měla v pokladně. Potom ji poprosil, aby mu nic neudělala, a slušně poprosil, jestli si může vzít i několik telefonních karet. Když tak učinil, potřásl majitelce rukou, rozloučil se a odešel.

Na dlažbě za špinavý hajzlík
Šedesátiletý muž z Tchajwanu dostal výpověď za nepořádek na záchodě. O jeho vyhazov se postaraly uklízečky, které byly po úklidu jediné kabinky tak vysílené, že nestíhaly další úklid. Trefit se do záchodové mísy nebo do mušle totiž C-chien vůbec nedokázal. Pokaždé znečistil celou kabinku, a to včetně zdí. Nešika se tak stal pravděpodobně prvním člověkem na světě, jehož důvodem výpovědi je neschopnost trefit se do záchodové mísy.

Hele, koukej
V jihoafrické republice se jeden nešťastník rozhodl spáchat sebevraždu skokem do propasti. Jak stál za zábradlím a pohlížel do tváře smrti, nahrnuli se kolem něj zvědavci. Jeden obzvláště aktivní čumil špatně viděl, tak se přes zábradlí také nahnul. Jenže to přehnal, převážil se a do propasti spadl sám. Když to viděl původní sebevrah, omdlel byl zachráněn.

Dva roky za skoro dobročinnost
Sedmatřicetiletý Pražan našel v srpnu na Náměstí Míru auto s klíčky v zapalování. Pokusil se sním odjet, ale auto špatně jelo, a tak ho o pár ulic dál odstavil a ukradl z něj baterii. Když se mu po několika týdnech známý svěřil, že nemá kde bydlet, dal mu klíčky od nepojízdného auta. Rodinu bydlící v automobilu objevila policie až po několika týdnech. "Pronajímateli" teď hrozí dva roky ve vězení za neoprávněné užívání cizí věci.

Svatebčané sestřelili letadlo
Úspěšný sestřel dvoumístného sportovního letadla si může připsat na pažbu jeden z hostů svatební hostiny v Srbsku. V návalu radosti nad právě uzavřeným sňatkem vypálil do vzduchu několik kulek ze svého revolveru. Oslavné salvy ale zasáhly letadlo Utva 75. Jedna střela zasáhla nádrž a letadlo začalo hořet. Piloti se snažili nouzově přistát na poli, ale k dovršení smůly se jim do cesty připletlo vedení vysokého napětí. Elektrický výboj požár ještě zesílil. Oba piloti nyní leží v nemocnici. Navíc ještě mají opletačky s policií, protože neměli pilotní průkaz.

Prima záběr
Výchovný film o nebezpečí lavin natáčeli filmaři ve Francouzských Alpách. Jako odborné poradce měli si k natáčení přizvali pět zaměstnanců místní stanice horské služby. Když byli v nejlepším, utrhla se nad nimi lavina a všechny je zasypala. Nikdo nepřežil. Na místo totiž dorazila horská služba z jiné oblasti - příliš pozdě.

Hajlující pes
Soud v Berlíně nyní projednává případ jednoho pejskaře, který svého miláčka naučil hajlovat. Svého psa pojmenoval Adolf a před policejní hlídkou nejprve hajloval sám, potom psovi poručil a pozdravil, načež si pes sedl a přesně zvedl pravou přední packu. Německá justice nyní zkoumá, zda se zákony zakazující propagaci nacismu dají vztáhnout i na gesta, která se naučí pes. A jaká je rasa hajlujícího psa? Přece německý ovčák.

Zkrotili vránu frťanem
S agresivní vránou si museli nedávno poradit policisté a ornitologové v německém Dortmundu. Opeřenec létal po ulicích a kloval do chodců. Jednu ženu dokonce srazil k zemi. Když na něj odchytová služba nalíčila potravu, havran všechno skloval, ale před ornitologem se síťkou rychle uletěl. Zdařil se až druhý pokus. Když mu do krmení nalili trochu alkoholu. Opilý pták ztratil orientaci v prostoru a nechal se chytit.

Bože, děkuji
Pětašedesátiletá žena byla velmi šťastná, že její syn, který se připletl do tragické dopravní nehody, přežil a šla se pomodlit před synův dům. Když děkovala Bohu, jel kolem nákladní automobil s materiálem na nedalekou stavbu a spadl na ni pytel s cementem.

Kam ten svět spěje?
Speciální seznamovací program SMS Flirt dal dohromady jeden norský pár. Bydleli dál od sebe, a tak jejich vztah probíhal výhradně prostřednictvím telefonu. Za jediný měsíc milenci za telefon utratili v přepočtu 40 tisíc korun. Prostřednictvím telefonu vybrali snubní prstýnky ve dvou zlatnictvích. Poprvé se osobně viděli až při svatbě - v telefonní budce. Svatební hosty zvali jedině pomocí SMS zpráv.

Miláčku, koukej mi to luxování zaplatit
Soud v Riu de Janeiro odsoudil brazilského důchodce k vyplacení odškodného bývalé manželce za roky ztracené při výkonu domácích prací. Soudce dospěl k závěru, že muž má zaplatit za deset let domácích prací ekvivalent 38 000 korun. Hodnotu denního úklidu, vaření a péče o děti tak ocenil zhruba na deset korun. Soud se vlekl deset let a žalující Brazilka z rozsudku nebude těžit nic, neboť před čtyřmi lety zemřela. Dva synové manželského páru za ni údajně sumu žádat nebudou, neboť mají s otcem přátelské vztahy.

Tady je krásně
Kalifornská kanoistka se rozhodla sjet s partou kamarádů řeku Wiskonsin. Když se přiblížila ke břehu, aby si lépe prohlédla krásy místní přírody, spadl na ni dvacet metrů dlouhý topol uhlodaný bobrem.

Policajti rozháněli chlupatý
Více než dvě stě policistů demonstrovalo v Athénách za zvýšení mezd. Policisté podle řeckého zákona nesmějí stávkovat, tamnímu ministerstvu vnitra se ale nezamlouvala ani demonstrace, a tak na ně poslalo jiné policisty, kteří své kolegy rozehnali slzným plynem. Bitka policistů trvala více než dvě hodiny. Mezi zraněné se připletl i poslanec, který požadavky demonstrujících podporuje.

Sexuální orgie v mezinárodní politice
Čínou hýbe velký sexuální skandál s japonskými turisty. Asi čtyři sta turistů za země vycházejícího slunce v Pekingu uspořádalo s pěti sty místními prostitutkami třídenní orgie v luxusním hotelu v jihočínském městě Ču-chaj. Orgie končily v den výročí japonské invaze do Číny, což místní úřady a patrioti nehodlali snést. Do záležitosti se vložilo čínské ministerstvo zahraničí, které záležitost označilo za nechutnou a vyzvalo japonskou vládu k lepšímu vzdělávání svých občanů v dějepise.

Hrom aby do tě...
Do funkce proroka by se měl pasovat reverend Ray Hevet. Na jednom z pohřbů se s nebožtíkem rozloučil upozorněním pro pozůstalé, že nikdo nemůže vědět, koho Bůh vybere příště. Jak dořekl, mezi pozůstalé udeřil blesk a za týden byl nový pohřeb.

Hasičský kotlík zastavil provoz v tunelu
Téměř dvouhodinové uzavření tunelu pod Mont Blankem nechtěně způsobili hasiči přípravou oběda. Když si ve své místnosti přihřívali fondue k obědu, zareagovala požární čidla a uzavřela celý tunel. Hasičům se totiž z vařiče začal uvolňovat oxid uhelnatý. Přiotrávení a hladoví hasiči skončili na pozorování v nemocnici. Provoz v tunelu byl obnoven hned jak se podařilo služební místnost vyvětrat.

Porno karaoke
V britském Harrogatu otevřeli první porno-karaoke bar. Zatímco v klasickém karaoke baru vám pustí písničku beze slov a vy se pokoušíte co nejlépe zapět, porno-karaoke je jiné pouze v tom, že vám na obrazovce pustí bez zvuku pornofilm a vy se snažíte film co nejlépe nadabovat. Novinka vznikla vlastně omylem. Jednomu z hostů při karaoke pustili do zvuku zvolenou píseň, na obrazovce se omylem objevilo porno. Omyl měl úspěch a provozovatel baru už u novinky zůstal. Největší úspěch mezi hosty údajně mají hromadné scény.

Obrazy, co rozbuší srdce
Maďarský portrétista Hans Kinnow neměl v posledních letech svého života skoro žádnou práci. Namaloval totiž portrét manželky jednoho milionáře. Jakmile obraz dokončil, žena zemřela na infarkt. Potom namaloval ředitele banky a rodinnou známou. Zemřeli oba. Potom se na malování dlouho nechtěl ani podívat a oženil se. Jeho žena, když se dozvěděla, že umí malovat, chtěla také portrét. Po několika letech ho konečně umluvila a po dokončení obrazu zemřela na zápal plic. A pak se Hans Kinnow rozhodl namalovat autoportrét. Vyšlo mu to.

Pokuta za psí chrápání
Pokuty za štěkajícího psa jsou ve světě běžné, pokuta za spícího psa je první svého druhu. Soud v rumunském městě Cluj Napoca odsoudil majitele mastifa k pokutě, protože psí chrápání ruší další nájemníky v domě. Rozsudku předcházelo rozsáhlé měření místních hygieniků, kteří potvrdili, že psí chrápání překračuje hygienické normy hluku.

Buď tu hodný, já zatím nakoupím
Ženy zbožňující nakupování se zbaví protivných poznámek svého partnera, který zdlouhavé nákupy nelibě nese. Jeden z hypermarketů v Hamburku kromě dětského koutku zavedl i mužský koutek, kam nakupující ženy své partnery odloží dvěma vyškoleným asistentkám a až do večera si mohou nakupovat dle libosti. Na odložené manžele a druhy v koutku čekají noviny, knihy, televize se sportovními přenosy a počítačové hry. O novou službu je obrovský zájem.

Názorný příklad
Rozdováděné děti na břehu řeky Zambezi se v osmdesátých letech jednou pokoušel umravnit okolojdoucí listonoš. Volal na ně, ať se drží dál od řeky, aby je nestáhl krokodýl. V tu chvíli se jeden krokodýl vynořil z řeky, popadl ho za nohu a stáhl pod hladinu.

Přidáno 25.5.2004
Převzato ze serveru
zabava.centrum.cz


Designed and powered by  Elfkam  © 2001 - 2007