DOMŮ       POSTŘEHY       ČLÁNKY       SRANDIČKY       VTIPY       OBRÁZKY       MULTIMÉDIA       EDITORAL  


č l á n k y
celkem: 94 článků
naposledy: 26. března 2014


Zajímavosti

Milenci
Italská policie vyšetřuje kuriózní případ rušení nočního klidu. Obyvatelé domu v Pegli si totiž stěžují, že je mladý pár nenechá vyspat provozováním hlasitého sexu až šestkrát za noc. Podle sousedů trvá páru jeden "akt" nejméně 30 minut, pak je chvíli klid ale za pár minut se strašlivé vrzání postele začne ozývat znovu. A to se prý opakuje noc co noc. Zoufalí nájemníci si zvuky dokonce nahráli jako důkaz pro soud, aby dosvědčili, že co se pár před dvěma měsíci nastěhoval, pořádně se nevyspali. Soudce po vyslechnutí kazety nařídil vyšetřování.

Rekord
Vědci z Bellových laboratoří udělali nový rekord v rychlosti a vzdálenosti přenosu dat. Přenos na vzdálenost 4000km a rychlostí 2.56 Tbps (TERAbit za sekundu)!!! Přenos byl proveden pomocí 64kanálového systému na technologii DWDM - 1 kanal = 40 Gbps.

Figurína
V londýnském Muzeu voskových figurýn Madame Tussaud mají menší problém - úklidová četa nestíhá čistit voskovou figurínu australské zpěvačky Kylie Minogue (34). Málokterý muž totiž předkloněnou figurínu mine, aniž by ji poplácal po zadku, takže vosková hvězda má neustále špinavé kalhotky. Podle deníku Bild se prý v muzeu žádná osobnost neošmatává tak jako právě chudinka Kylie. Kromě kalhotek má ušmudlané i černočervené sexy prádélko.

Indoš
Již dvoutisící škola byla připojena k internetu v rámci projektu Internet do škol (Indoš). Slavnostního otevření počítačové učebny ve škole v obci Krucemburk v okrese Havlíčkův Brod se zúčastnila také ministrině školství mládeže a tělovýchovy Petra Buzková společně se zástupcem firmy Autocont, generálního dodavatele. Základní škola v Krucemburku je podle počtu žáků zařazena do nejvyšší kategorie, a obdržela tedy deset počítačů pro žáky a jednu učitelskou stanici, z toho jeden počítač Macintosh.

Příjmení v Číně
Z 1,3 miliardy obyvatel Číny má 270 miliónů jedno ze tří příjmení. Statistiky podle deníku China Daily ukazují, že 7,9% lidí má příjmení Li, 7,4% Wang a 7,1% Čang. Až 87% obyvatel sdílí jedno jedno z pouhých 100 příjmení. Vědec Jüan I-tan, který strávil celé desetiletí zkoumáním výsledků třetího celostátního sčítání obyvatelstva, zjistil, že každé z 19 nejrozšířenějších příjmení má přinejmenším 13 miliónů uživatelů.

Přidáno 13.7.2002
Převzato z deníků
Právo a Lidové noviny


Designed and powered by  Elfkam  © 2001 - 2007