DOMŮ       POSTŘEHY       ČLÁNKY       SRANDIČKY       VTIPY       OBRÁZKY       MULTIMÉDIA       EDITORAL  


č l á n k y
celkem: 94 článků
naposledy: 26. března 2014


Prsty na ruce aneb znáte je?

    Nevím jak vy, ale já mám často problém, že nevím který prst na ruce je který. Tedy ne že bych se těch pěti nebyl schopný dopočítat, ale nějak si úplně nejsem jist, ke kterému patří jaký název. Dlouhou dobu jsem žil v přesvědčení, že to je poměrně obvyklý problém mnoha lidí. Jenže když jsem se jal pátrat po internetu po nějakých vysvětlivkách, žádné jsem nenašel. Tak nevím, možná jsem ignorant sám... Ale přeci jen mi to nedalo, nevyrobit drobnou pomůcku pro podobně postižené jedince.

Prsty na ruce aneb znáte je?

    A protože ne vždy bude mít člověk obrázek při ruce, připojím i drobnou pomůcku, jak si rozložení výčnělků na pazouře zapamatovat. Předpokládám, že palec, který stojí zcela vedle všech ostatních, a nejmenší malíček pozná každý. Problém tedy jen se zbývajícími třemi. Naštěstí jejich názvy jsou velmi dobře volené.
    Prostředníček je skutečně ten uprostřed (ještě že je prstů lichý počet). Lidé s uvolněnější morálkou si ho ale spíše zapamatují jako "vulgární prst". Lze si také pamatovat, že prsty tvoří jakousi pyramidu a on je nejdelší. (Což má pravda s tou vulgaritou asi přímou souvislost ;-)
    I ukazováček má dosti trefný název. Zkuste ukázat jedním prstem. Který zvolíte? Ten mezi palcem a prostředníčkem? Ano, je "kupodivu" tohle je ukazováček. Závisláci na počítačích si určitě vzpomenou po podobu kurzoru používaného při klikání na odkazy. Jeden prst je tam napřímený, ukazuje na odkaz. Ano, tak to je on.
    No a zbývá nám prsteníček. Jak název napovídá, na něm by se měl nosit prsten. Jenže podle toho ho těžko poznáte...většina lidí by pak měla buď deset prsteníčků nebo žádný. V mém podání je to prostě tedy ten, který zbývá, když pojmenujete čtyři již známé. Není to právě nápaditá pomůcka, ale funguje.

Přidáno 8.6.2007


Designed and powered by  Elfkam  © 2001 - 2007