DOMŮ       POSTŘEHY       ČLÁNKY       SRANDIČKY       VTIPY       OBRÁZKY       MULTIMÉDIA       EDITORAL  


č l á n k y
celkem: 94 článků
naposledy: 26. března 2014


Děti vařily jedy podle Harryho Pottera!

    Fanoušků Harryho Pottera jsou po celém světě desítky miliónů. Jen ti z dalekého Ruska se však snaží mladého čaroděje napodobit se vším všudy. Novosibirští mladíci podávali mladším kamarádům dávky jedu v domnění, že se stanou pravými čaroději. Následkem otravy bylo hospitalizováno dvacet tři dětí.
    Reálně působící příběh o nadpřirozeném světě kouzel a magie se tak ve skutečném světě dětí Harry Potter proměnil ve smrtelné nebezpečí. Několik sibiřských výrostků se vloupalo v místní škole do chemické laboratoře a ukradlo síran měďnatý. Z něho si žáci vyráběli jakési imatrikulační nápoje do světa čár a kouzel. Policie zadržela hochy kvůli podezření z úmyslné snahy otrávit třiadvacet spolužáků. "Během jednoho dne nám volalo několik zděšených rodičů, jejichž děti jevily známky otravy. Spojili jsme se s nemocnicí a několika svědky incidentu, a pak okamžitě zahájili rozsáhlé vyšetřování," uvedla k případu mluvčí místní policie. Novosibirská nemocnice se třiadvaceti naivních přiotrávených dětí ujala a díky okamžitému zásahu lékařů je dokázala dostat mimo nebezpečí. Policie přesto zahájila trestní stíhání a obvinila vedení školy z nedostatečného zabezpečení jedovatých látek.
    Nedávno dorazil do Moskvy čtvrtý knižní díl slavného románu s názvem Harry Potter a Ohnivý pohár. Zajistil tím autorce Rowlingové nejen značný zisk, ale v Rusku rozpoutal další vlnu Pottermánie.

Přidáno 4.6.2002
Převzato z serveru
zabava.centrum.cz


Designed and powered by  Elfkam  © 2001 - 2007