DOMŮ       POSTŘEHY       ČLÁNKY       SRANDIČKY       VTIPY       OBRÁZKY       MULTIMÉDIA       EDITORAL  


č l á n k y
celkem: 94 článků
naposledy: 26. března 2014


Garfield a spol.

GARFIELD

První výskyt: 19. června 1978
Cynický, líný, lasaně milující, pondělky nenávidící, psy kopající, pošťáky mlátící tlustý kocour. Garfieldově vášni k jídlu a spánku se vyrovná pouze jeho odpor k dietě a cvičení.

Garfield
Odie

ODIE

První výskyt: 8. srpna 1978
Roztomilý, ale hloupý jako a cihla, Odie je Garfieldův věrný přítel... a často cíl Garfieldových žertů. Odie nikdy nemyslí, občas štěká, a pořád slintá.

ARLENE

První výskyt: 17. prosince 1980
Arlene je kočičí slečna s dírou mezi zubama, která s Garfieldem nejraději sdílí večeře (a výprasky). Mají mezi sebou milostně-nenávistný vztah: Garfield miluje sebe, a Arlene to nenávidí.

Arlene
Jon

JON

První výskyt: 19. června 1978
Jon Arbuckle je moták, rozzlobený majitel Garfielda a Odieho. Je slušný, ale tupý. Jon poskytuje lásku, jídlo a útočiště, zatímco se mu jeho hravá zvířátka vysmívají.

POOKY

První výskyt: 23. října 1978
Nalezen v zásuvce prádelníku a adoptován Garfieldem, Pooky je mimořádným medvídkem: milý, mazlivý, a vždy na místě když ho Garfield potřebuje. Garfield sdílí svoje nejhlubší myšlenky (a nejhlubší spánek) se svým chlupatým přítelem.

Pooky
Nermal

NERMAL

První výskyt: 3. září 1979
Sám se prohlásil za "Nejkouzelnější kotě na světě," Nermal se často chlubí svojí roztomilostí, přičemž si dobírá Garfielda kvůli vzhledu a věku. Ale Garfield mu to pěkně nandal: jednou poslal Nermala do Abu Dhabi!

MÁMA

První výskyt: 13. února 1980
Jonova maminka je milující, pilná farmářka, která je velmi hrdá na svého manžela a své syny. Je báječná kuchařka, která silně věří v kvalitu a kvantitu. Jak to tak vypadá, dvě nejdůležitější skupiny jídel jsou brambory a koláče.

Máma
Táta

TÁTA

První výskyt: 13. února 1980
Jako farmář je Jonův tatínek vynikající na svém poli. Je všední člověk (doslova), který vede Arbucklovic farmu za pomoci své rodiny. Jon navštěvuje své příbuzné pravidelně. To štve Garfielda, jehož oblíbené činnosti na farmě jsou jídlo a odjezd.

DOKTŮREK

První výskyt: 17. května 1983
Jonův jediný sourozenec, Doktůrek žije na Arbucklovic farmě se svými rodiči. Podobně jako jeho městský bratr, i Doktůrek vede celkem nudný život. Ale on krmí pouze prasata. Jon musí krmit Garfielda.

Doktůrek
Pošťák

POŠŤÁK

První výskyt: 28. ledna 1984
Přestože se různí pošťáci objevovali v Garfieldových komiksech už dříve, tento zvláštní charakter má Arbucklův pošťák od roku 1984. Má důrazné dokončení charakteru - nesnáší déšť, sníh, noční tmu a mlácení od jednoho tlustého zuřivého kocoura.

LÍZA

První výskyt: 26. června 1979
Dr. Líza Wilsonová je Garfieldova veterinářka. S Garfieldem jedná jako s pacientem a s Jonem jako s chorobou. Jon občas pozve Lízu na rande, ale romantika se nekoná, hlavně proto že Jon je sklíčený při zakončení rande.

Líza

Přidáno 14.6.2001
Převzato ze serveru
www.komik.cz


Designed and powered by  Elfkam  © 2001 - 2007